خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13879
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۸
مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان:

اسکان‌های اضطراری در شهر کنارک همچنان برقرار است

اسکان‌های اضطراری در شهر کنارک همچنان برقرار است
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اسکان‌های اضطراری در شهر کنارک تا زمانی که مطمئن شویم مردم این منطقه دغدغه‌ای برای بازگشت به خانه‌های خود ندارند، ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا شهرکی اظهار داشت: موضوع آب‌گرفتگی معابر شهر کنارک در جریان بازدید و تأکید علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو و نماینده اعزامی رئیس‌جمهور پیگیری شد و در این راستا تیم اجرایی کشوری نیز از طریق هوایی ساعات دیگر وارد این منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری جدی تخلیه سریع آب حاصل از بارندگی‌های شدید چند روز اخیر در معابر شهر کنارک تصریح کرد: همچنان سایت‌های اسکان اضطراری در مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان فعال است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برق تمامی روستاها جنوب استان وصل شده و مشکلی در زمینه پایداری برق این مناطق وجود ندارد.

وی تصریح کرد: فروکش کردن آب رودخانه‌های مناطق جنوب سیستان و بلوچستان کمک کرده روند تردد به روستاها و سرکشی از این مناطق برای کمک‌های مختلف تسهیل شود.

 شهرکی خاطرنشان کرد: پرواز هوایی برای امداد رسانی از سوی هلال احمر در جنوب سیستان و بلوچستان آماده است تا در صورت ضرورت سورت پروازی برای کمک به مردم منطقه انجام شود.

وی تأکید کرد: ۲ محموله کمک‌های امدادی از طریق هوایی ساعاتی دیگر وارد فرودگاه کنارک خواهد شد این محموله برای پشتیبانی از افراد آسیب‌دیده در این شهر، چابهار و دلگان مدنظر خواهد بود.

به گزارش ایرنا بارندگی‌هایی که از چهار روز پیش در نقاط مختلف استان به‌ویژه نواحی جنوبی آغاز شده بود با وجودی که خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها و تأسیسات مختلف، واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی وارد کرده اما سبب شادمانی مردم به‌ویژه کشاورزان شده است.

امداد رسانی و کمک به سیل‌زدگان با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی از لحظات نخست جاری شدن سیلاب و آب‌گرفتگی معابر آغاز شده و همچنان با قوت ادامه دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما