خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13880
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۶
وزیر نیرو در جلسه ستاد بحران سیستان و بلوچستان:

بزرگ‌ترین محموله اقلام ضروری مردم امروز به کنارک می‌رسد

بزرگ‌ترین محموله اقلام ضروری مردم امروز به کنارک می‌رسد
وزیر نیرو گفت: مشکلاتی که از سیل در جنوب شرقی کشور به وجود آمده، نیازمند عزم ملی است که در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت برای بازسازی منازل آسیب‌دیده، رفع مشکلات آب‌های سطحی و تکمیل شبکه فاضلاب، مطرح و ان‌شاءالله اعتبارات لازم تخصیص داده خواهد شد.

به‌ گزارش اس.بی پرس، «علی‌اکبر محرابیان» که به نمایندگی از رئیس‌جمهور برای بررسی وضعیت سیلاب در جنوب شرق کشور، عازم کنارک در استان سیستان و بلوچستان شده است، در جلسه ستاد بحران این استان افزود: با ورود پمپ‌های لازم تا روز چهارشنبه، آب‌های سطحی که در خیابان‌ها و منازل مردم هستند هر چه سریع‌تر جمع‌آوری می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین بزرگ‌ترین محموله کمک‌رسانی به‌صورت هوایی امروز چهارشنبه وارد سیستان و بلوچستان می‌شود که باید با رعایت شئون و کرامت مردم، توسط فرمانداری‌ها و نظارت نیروی انتظامی بین مردم توزیع شوند.

وزیر نیرو در خصوص بازسازی منازل آسیب‌دیده از سیل گفت: تمام منازلی که در سیل دچار آسیب شدند را باید مشمول طرح نهضت ملی مسکن کنیم و بنیاد مسکن نیز مسئول بازسازی است.

محرابیان با اشاره به پیشرفت ۳۵ درصدی طرح فاضلاب شهرستان کنارک، افزود: برای تکمیل این طرح به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود و این طرح باید تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۲ به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص مدیریت تخصیص آب در استان توسط استاندار گفت: با توجه به شرایط استان و گستردگی آن اولویت با تأمین آب شرب است که باید رعایت شود.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش گروهای جهادی، سپاه، ارتش، هلال احمر و ... اظهار داشت: امیدواریم این شرایط مطلعی برای انجام اقدامات اصولی و جدی در این منطقه شود.

گفتنی است، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی»، روز سه‌شنبه در تماس تلفنی «علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو را به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور مأمور کرد تا ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گزارشی را از آخرین اقدامات صورت گرفته برای کمک و امدادرسانی به مردم در این استان‌ها ارائه کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما