خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13881
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۰

افزایش تصادفات در شرایط جوی نامساعد

افزایش تصادفات در شرایط جوی نامساعد
رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کویری بودن این استان و بعد مسافت شهرستان‌ها، رانندگان عادت به رانندگی در شرایط نامساعد جوی و نیز هوایی بارانی در جاده‌های لغزنده ندارند، به همین دلیل چندین مورد تصادف در جاده‌های استان رخ داده که صدمات وارده خسارتی و مالی بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی خمر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رانندگان با توجه به کویری بودن استان و بعد مسافت شهرستان‌ها، عادت به رانندگی در شرایط نامساعد جوی و نیز هوایی بارانی در جاده‌های لغزنده ندارند، به همین دلیل چندین مورد تصادف در جاده‌های استان رخ داده که خوشبختانه صدمات وارده خسارتی و مالی بوده است.

وی به رانندگان توصیه کرد: با توجه به کاهش دما و بارندگی در محورهای استان به لغزندگی بودن سطح جاده‌ها و یخبندان در محورها به‌ویژه محورهای زاهدان به خاش و زاهدان به زابل و زاهدان به بم با احتیاط بیشتر رانندگی کنند.

وی افزود: با توجه به لغزنده بودن سطح جاده‌ها، در صورت ضرورت سفر و لباس گرم و مواد غذایی با خود به همراه داشته باشند و از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف‌پاک‌کن خودرو اطمینان حاصل نمایند.

خمر ادامه داد: رانندگی در یخبندان، نسبت به شرایط آب و هوایی عادی، سخت‌تر است و اصول خاص خود را دارد آهسته رانندگی کردن، از عجله شتاب پرهیز کردن، فاصله طولی را با خودروی جلویی رعایت کردن، شیشه‌ها و آینه‌ها را تمیز و آرام و حساب‌شده، ترمز بگیرند و به‌هیچ‌وجه به‌طور ناگهانی ترمز نکنند و پیش از توقف، فاصله بیشتری را برای گرفتن ترمز در نظر گرفته و پدال ترمز را به‌آرامی فشار دهند.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان از همه رانندگان خواست: حتی‌المقدور در این شرایط آب‌وهوا از رانندگی در جاده‌های استان خودداری نمایند و در صورت تردد حتماً تجهیزات ایمنی مانندِ زنجیر چرخ، مثلث شب رنگ به همراه داشته باشند و از سرعت و سبقت در این شرایط جوی که علت اصلی تصادفات هست خودداری نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما