خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13883
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر:

افزون بر سه هزار سیل‌زده سیستان و بلوچستان اسکان یافتند

افزون بر سه هزار سیل‌زده سیستان و بلوچستان اسکان یافتند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۱۵۱ آسیب‌دیده سیلاب اخیر در جنوب این استان در ۱۳ شهرستان و ۵۵ روستا در چادر اسکان داده شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاءالدین اظهار داشت: به دنبال وقوع بارندگی شدید بسیاری از مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان دچار آب‌گرفتگی و سیلاب شد که بلافاصله تیم‌های امدادی این جمعیت به ارائه خدمت پرداختند.

وی بیان کرد: در این راستا تعداد قابل‌توجهی موکت، تخته پتو و نایلون و مواد غذایی بین آسیب دیدگان توزیع شد و این روند تا عادی شدن شرایط همچنان تداوم دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ضمن تأکید بر توزیع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر اظهار داشت: بیشترین آسیب سیلاب در شهرستان چابهار و کنارک گزارش شده است.

وی افزود: افزون بر ۴۹۸ نفر روز امدادگر با به‌کارگیری ۶۰ دستگاه خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در شهرستان‌های استان کار امدادرسانی را بر عهده دارند.

ورود ۲ سامانه بارشی به شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان طی چهار روز گذشته و ریزش بیش از ۳۰۰ میلی‌متر باران باعث جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی بسیاری از خانه‌ها در شهرستان‌های کُنارک، چابهار و دشتیاری شده است.

با توجه به اینکه بیش از ۸۰ درصد خانه‌ها در شهر بندری کُنارک با مشکل آب‌گرفتگی مواجه شده است، بسیاری از مردم در سالن‌های اسکان موقت مستقرشده‌اند و برای بازگشت به خانه‌های خود مشکلاتی دارند و طبق گفته مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، رفع این مشکلات نیازمند توجه مسئولان در سطوح استانی و ملی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما