خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13899
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۵:۳۶
به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی

همایش بانوان هاپکیدو کار در زاهدان برگزار شد (ویدئو)

همایش بانوان هاپکیدو کار در زاهدان برگزار شد (ویدئو)
همایش بانوان هایپکیدو کار زاهدان در تاریخ 14 دی‌ماه به‌منظور گرامیداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در باشگاه ایلیا در زاهدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، نائب رئیس هیئت ورزش‌های رزمی شهرستان زاهدان با بیان اینکه این همایش به مناسبت سالروز شهادت سردار سلیمانی و با دعوت اداره کل شهرداری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: افراد شرکت‌کننده در این همایش، ورزشکاران هیئت بازی‌های بومی و محلی، ورزشکاران هیئت ورزش‌های رزمی و ورزشکاران هیئت ورزش‌های همگانی بودند.

فرشته صالحی فر تصریح کرد: در این همایش برنامه‌هایی اعم از اجرای حرکات ورزش‌های رزمی، طناب‌کشی و دارت اجرا شد.

 

 

وی افزود: هاپکیدو سبکی از ورزش رزمی و به معنای توان، قدرت و انرژی می‌باشد و در اصطلاح عامیانه از هاپکیدو با عنوان دفاع شخصی یاد می‌شود زیرا تمام ضرباتی که در این سبک اعمال می‌شود، شامل: گیر، قفل، پرتاب، شناسایی مفاصل و نقاط حساس بدن است و در 4 آیتم فعالیت دارد که عبارت است از: 1- مبارزات آزاد 2- مبارزات نیمه آزاد 3- کار با انواع سلاح سرد (چاقو، پنجه‌بوکس، تونفا و سای) 4- اجرای حرکات آکروبات.

صالحی فر، مربی و دبیر سبک هاپکیدو تأکید کرد: هدف اصلی این سبک از ورزش رزمی، شناسایی مفاصل و نقاط حساس بدن برای دفاع از خود است.

 

 

نائب رئیس هیئت ورزش‌های رزمی شهرستان زاهدان در ارتباط با کمبودهای موجود در زمینه ورزش‌های رزمی استان بیان داشت: ورزش رزمی استان به‌خصوص برای بانوان پیشرفت بسیار زیادی داشته است. با این حال همیشه برای اعزام ورزشکاران تیم به مسابقات، به مشکل هزینه و اسپانسر برخوردیم. حتی در راستای برگزاری این همایش با مشکل کمبود تاتامی مواجه شدیم و به‌ناچار بخش‌های جذاب برنامه که شامل پرتاب و وارو بود، برای حفظ سلامت جسمی ورزشکاران حذف شد.

وی در پایان خواستار حمایت مسئولین از ورزش رزمی استان به‌خصوص برای بانوان و نوجوانان مستعد در این رشته شد.

 

 

گزارش از فاطمه زینلی خبرنگار اس.بی پرس در زاهدان

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha