خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13933
۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۲۲:۵۸
استاندار سیستان و بلوچستان:

سیستم جمع‌آوری موقت روان آب‌ها در شهر کنارک اجرا می‌شود

سیستم جمع‌آوری موقت روان آب‌ها در شهر کنارک اجرا می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای مدیریت کوتاه‌مدت جمع‌آوری روان آب‌ها و فاضلاب کنارک سیستم جمع‌آوری موقت در این شهر اجرا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: به دنبال حضور دکتر محرابیان، وزیر نیرو و نماینده ویژه رئیس‌جمهور در مدیریت بحران جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان مقرر شد، طرح جامع دفع فاضلاب و روان آب‌های شهر کنارک اجرا شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: اما برای مدیریت کوتاه‌مدت جمع‌آوری روان آب‌ها و فاضلاب شهر کنارک با استقرار ۵ پمپ در پنج نقطه از شهر کنارک به‌صورت موقت روان آب‌ها و فاضلاب سطح شهر کنارک جمع‌آوری می‌شود.

وی افزود: ازآنجاکه شهر بندری کنارک ارتفاع کمی نسبت به سایر شهرهای ساحلی حوزه سواحل مکران دارد و شدت بارندگی‌ها نیز در این شهر بیشتر از سایر مناطق بوده است با بیشترین حجم از آب‌گرفتگی معابر و خانه‌ها مواجه شده است.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه هم‌زمان با بارندگی‌های اخیر بیش از ۸۰ درصد منازل مسکونی کنارک دچار آب‌گرفتگی شدند، تصریح کرد: طی روزهای اخیر چندین فروند هواپیما و ده‌ها دستگاه تریلی و کامیون حامل کمک‌های امدادی وارد شهرستان کنارک شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما