خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13955
۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۴۹

سالانه افزون بر ۵۰۰ تن محصول از روستای کچ کوش ایرانشهر تولید می‌شود

سالانه افزون بر ۵۰۰ تن محصول از روستای کچ کوش ایرانشهر تولید می‌شود
بخشدار دامن ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۰ نوع محصول زراعی و باغی در روستای کچ کوش تولید می‌شود گفت: سالانه افزون بر ۵٠٠ تن انواع محصول کشاورزی در این روستا تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور کریمزایی اظهار داشت: روستای کچ کوش با واقع‌شدن در کنار رودخانه دامن دارای طبیعت بکر و زیبا است که در فصول مختلف سال چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

وی افزود: در این فصل سال که سرما و یخبندان حاکم است و درختان در خواب زمستانه به سر می‌برند، مردم روستای کچ کوش مشغول برداشت مرکبات خود هستند.

بخشدار دامن ایرانشهر با بیان اینکه در فصل زمستان روستای کچ کوش بوی بهار می‌دهد گفت: بیش از ٢٠ نوع محصول باغی و زراعی از اراضی این منطقه در فصول مختلف سال برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه اراضی این روستا که بیش از ۵٠ هکتار است از طریق قنات آبیاری می‌شود بیان کرد: بخش دامن با داشتن آب‌وهوای مساعد و بیش از سه هزار هکتار اراضی زراعی و باغی به‌عنوان قطب کشاورزی در منطقه مطرح است.

کریمزایی افزود: سالانه بیش از ١۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی شامل مرکبات، خرما، برنج، گوجه، بامیه، پیاز و فلفل از اراضی بخش دامن برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما