خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13969
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۸:۱۸
دکتر رضا کرد:

کارت واکسن، مجوز فعالیت تمامی اصناف

کارت واکسن، مجوز فعالیت تمامی اصناف
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه کارت واکسن، مجوز فعالیت تمامی اصناف است گفت: در استمرار اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های بیماری کووید ۱۹، نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا با دقت توسط بازرسان و کارشناسان بهداشتی دنبال می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر رضا کرد در حاشیه نشست با بسیج اصناف و تمامی اتحادیه‌های صنفی و تولیدی و پخش مواد غذایی بیان کرد: سویه جدید اُمیکرون با سرعت سرایت‌پذیری بالا در حال حاضر در سطح دنیا در حال افزایش و شیوع است و ۴۶۷ مورد از این بیماری در کشور و مواردی نیز در استان شناسایی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اصناف و بازاریان قشر عظیمی از جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهند و نیز ارتباطات گسترده و روزانه این عزیزان با شهروندان پایبندی آنان به آموزش و اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدیریت بیماری کرونا بسیار ضروری و کمک‌کننده است.

دکتر کرد اظهار داشت: حضور و نقش‌آفرینی پررنگ کلیه اقشار شهرستان در امر واکسیناسیون در مقطعی از زمان استقبال خوب شهروندان جهت انجام واکسیناسیون را در پی داشت و کاهش آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا گواهی ملموس بر اهمیت واکسیناسیون در مدیریت بیماری و حفظ و صیانت از سلامت مردم می‌باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه همراهی خوب شهروندان با واکسیناسیون کرونا شرایط آبی و پایدار را فراهم نمود به طوریکه در مدت ۲ ماه فوتی ناشی از کرونا نداشتیم اما با شیوع بالای اومیکرون و در سایه عادی انگاری مردم در انجام و تکمیل سه نوبت واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این شرایط بسیار شکننده است و در صورت عدم‌مداخله جدی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه اتحادیه‌های صنفی، کسبه و بازاریان و شیوع مجدد بیماری مجدداً طرح هوشمند ملی محدودیت‌ها بر مشاغل مختلف اعمال خواهد شد.

دکتر کرد گفت: بدون شک افراد واکسینه نشده میزبانان اولیه ویروس اُمیکرون و عامل انتقال به اعضای خانواده خواهند بود و با توجه عدم انجام واکسیناسیون و نبود آنتی‌بادی حاصل از واکسن علیه بیماری در بدن این افراد در برابر این ویروس بسیار آسیب‌پذیر هستند.

وی گفت: همه شهروندان و به‌ویژه اصناف در صیانت و حفظ سلامت جامعه مسئولیت دارند و لازم است با تبلیغ واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ترغیب افراد واکسن نزده به تزریق واکسن، مسئولیت‌پذیری خود را به نمایش بگذارند.

مدیر بهداشت خاش افزود: شواهد حاکی از آن است که ارائه خدمات در برخی از اصناف باعث ایجاد تجمعات می‌شود. در این صنوف مدیران، دست‌اندرکاران و اتحادیه‌های صنفی و شهروندان باید در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسئولیت‌پذیر باشند.

وی اظهار داشت: برای دریافت نوبت سوم تزریق واکسن کرونا، افرادی که از تزریق واکسن نوبت دوم آن‌ها ۳ ماه گذشته است نسبت به تزریق واکسن سوم می‌توانند اقدام کنند.

دکتر کرد افزود: مراتب تزریق دو دُز واکسن صاحبان مشاغل، کارفرمایان، کارکنان، مشتریان مربوط و نیز قرار نداشتن آنان در دوره قرنطینه و درمان بیماری کرونا مورد توجه بوده و اخذ QR کد از سامانه و نصب آن در مدخل ورودی کلیه واحدها و فعالیت‌های صنفی میسر است و خدمت گیرندگانی که تزریق واکسن آن‌ها در سامانه ثبت‌نشده و یا در وضعیت قرنطینه و تحت درمان باشند، نمی‌توانند در محل فعالیت‌های صنفی حضور داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما