خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13985
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۷

۴۴۹ بازدید بهداشتی از مدارس خاش و تفتان انجام شد

۴۴۹ بازدید بهداشتی از مدارس خاش و تفتان انجام شد
مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش و تفتان گفت: ۴۴۹ بازدید از مدارس و مراکز آموزشی از ابتدای مهرماه تاکنون توسط کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط در قالب ۲۶ تیم انجام شده است.

به گزارش اس.بی پرس، رضا کرد گفت: ۴۴۹ بازدید از مدارس و مراکز آموزشی از ابتدای مهرماه تاکنون توسط کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط در قالب ۲۶ تیم انجام شده و نظارت‌ها با اولویت رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس به‌ویژه حوزه‌های امتحانی است.

وی گفت: بازرسان بهداشت محیط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس شهری و روستایی شهرستان‌های خاش و تفتان را رصد می‌کنند.

وی با تقدیر از تعامل و همراهی مسئولان آموزش‌وپرورش با برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان با اولویت تکمیل واکسیناسیون کرونا در بین کارکنان و دانش آموزان بیان کرد: با توجه به ورود و شناسایی سویه جدید امیکرون در کشور و استان تشدید و تقویت فعالیت‌های پیشگیری و مدیریت کرونا در حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی، بیماریابی، واکسیناسیون و نظارت در قالب طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های این ویروس در دستور کار قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش و تفتان ادامه داد: مدارس، نقطه آسیب‌پذیر شهرستان هستند و با توجه به شیوع امیکرون رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تکمیل سه نوبت واکسیناسیون توسط مدیران، معلمان، کارکنان، ۲ نوبت توسط دانش آموزان، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و تهویه مناسب در مدارس الزامی است.

وی تصریح کرد: سرعت بالای انتقال اُمیکرون افراد واکسینه نشده را به شدت تهدید می‌کند و تکمیل سه دُز واکسن مهم‌ترین سد دفاعی در مقابل شیوع ویروس جدید کرونا علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

کُرد با تأکید بر آموزش و اطلاع‌رسانی اهمیت تکمیل سه دُز واکسیناسیون و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده از ماسک، جلوگیری از برگزاری و شرکت در تجمعات به‌صورت آبشاری از طریق مدیران و معلمان به دانش آموزان و از طریق دانش آموزان به‌عنوان سفیران سلامت ما در مدارس به والدین و خانواده‌ها بیان کرد: هم‌اینک بیش از ۸۲ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال که اکثریت قشر دانش‌آموز هستند نوبت اول و ۵۲ درصد از این جمعیت دُز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر بررسی آموزش و پرورش و مدیران در زمینه تکمیل واکسیناسیون جمعیت‌های تابعه و همچنین رانندگان سرویس مدارس و شناسایی افراد غیر واکسینه اظهار داشت: ساختاری در خصوص کرونا در برنامه‌های مشترک بین آموزش و پرورش و حوزه سلامت طراحی و در حال اجراست که بر اساس آن از ورود دانش‌آموزانی که دارای علائم این ویروس هستند به مدرسه جلوگیری و بلافاصله به مراکز منتخب ارجاع خواهند شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha