خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13987
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۹

برگزاری نشست مذاکره‌کنندگان عضو برجام و آمریکا بدون حضور ایران

برگزاری نشست مذاکره‌کنندگان عضو برجام و آمریکا بدون حضور ایران
نماینده روسیه در مذاکرات وین اعلام کرد که مذاکره‌کنندگان کشورهای عضو برجام نشستی را با آمریکا و بدون حضور ایران برگزار کردند.

به گزارش اس.بی پرس، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با انتشار یک توئیت از برگزاری نشستی میان مذاکره‌کنندگان کشورهای عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و آمریکا در ساعات پایانی روز شنبه خبر داد.

اولیانوف در توئیت خود نوشت: در پایان روز اعضای برجام (بدون ایران) و ایالات‌متحده یک نشست سنتی برگزار کردند. موضوع دشوار عدم تکرار مشکلات اخیر از جمله مواردی بود که مورد بحث قرار گرفت.

وی که مذاکره‌کننده روسیه در این گفت وگوها است در ادامه خاطرنشان کرد: هیئت روسی پیشنهاداتی را در این زمینه ارائه کرد.

دور هشتم مذاکرات ایران و گروه ١+٤ با حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) این روزها در وین، پایتخت اتریش در جریان است.

در ادامه این رایزنی‌ها، مذاکره‌کنندگان جدید انگلیس و آلمان نیز روز شنبه با علی باقری رئیس هیأت ایرانی در وین دیدار و گفت‌وگو کردند.

پس از این دیدارها، جلسه‌ای نیز با حضور باقری، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و روسای سه هیأت اروپایی (از جمله هر دو مذاکره‌کننده جدید و دو مذاکره‌کننده پیشین انگلیس و آلمان) در هتل کوبورگ برگزار شد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان شنبه شب مقابل هتل کوبورگ در پاسخ به این پرسش که چند درصد از اختلاف‌ها بر سر پرانتزهای باز حل شده است؟ و آیا این مسئله رو پیشرفت است تأیید کرد که مسائل مورد اختلاف و پرانتزها رو به کاهش است.

وی همچنین تأکید کرد که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha