خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13990
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۹

پس از باران در کنارک (ویدئو)

پس از باران در کنارک (ویدئو)
در ششمین روز از آخرین بارندگی‌های سنگین در جنوب سیستان و بلوچستان حجم آب در شهرستان کنارک کاهش یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، 340 میلی‌متر بارندگی در مدت چهار روز سبب آسیب جدی به منازل خشت و گلی و فرسوده در مناطق ساحلی استان شد.

به گفته استاندار سیستان و بلوچستان قرار شده است تمامی دو هزار منزل آسیب‌دیده مشمول وام ۲۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن شوند.

مدرس خیابانی تأکید کرد: برای بازسازی منازل آسیب‌دیده از سیلابِ جنوب استان سیستان و بلوچستان، پیشنهاد اعطای وام ۲۵۰ میلیون تومانی شده است.

مدرس خیابانی افزود: در حال حاضر آب از معابر اصلی و فرعی و هشتاد درصد منازل مردم تخلیه‌شده، بیست درصد باقی‌مانده آب منازل هم به دلیل گودی و زهکش بودن زمین پس از تخلیه مجدد جایگزین می‌شود که تا یکی، دو روز آینده آب این منازل تخلیه می‌شود.

خیابانی گفت: با تلاش نیروهای امدادی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) کار توزیع اقلام ضروری نظیر چادر، پتو، فرش، یخچال و اجاق‌گاز در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود.

وی افزود: بیشتر منازل خشت و گلی و فرسوده در سیلاب از بین رفته است که با حضور نماینده بنیاد مسکن مقرر شده تمامی دو هزار منزل آسیب‌دیده مشمول وام‌های ۲۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن با سود پنج درصد قرار بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین گفت: کار برآورد خسارت‌ها در حوزه‌های راه‌های روستایی، مزارع کشاورزی و منازل مسکونی نیز در حال انجام است.

همچنین امدادرسانی به مناطق دشتیاری ادامه دارد و 18 روستای این شهرستان دچار خسارت شدند.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما