خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13998
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۷:۳۸
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای:

بیش‌از ۵۱ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای سیستان و بلوچستان شد

بیش‌از ۵۱ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای سیستان و بلوچستان شد
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم ورودی آب ناشی از بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر به سدهای استان ۵۱ میلیون و ۶۱ هزار مترمکعب است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد دلمرادی روز یکشنبه اظهارداشت: سد پیشین سرباز با ظرفیت ۱۷۵ میلیون مترمکعب در بارندگی های اخیر ۲۲.۹ میلیون مترمکعب آبگیری شده و حجم ورودی به سد از ابتدای سال آبی ۲۴.۳۷ و حجم موجود در سد از ابتدای سال آبی ۱۲۱.۳۲ میلیون مترمکعب است.

وی گفت: سد شی‌کلک شهرستان چابهار با ظرفیت ۱۰.۸ میلیون مترمکعب، حجم ورودی به سد بر اثر بارش های اخیر ۵.۷۲ میلیون مترمکعب و حجم ورودی به سد از ابتدای سال آبی ۸.۴۴ و حجم موجود در سد از ابتدای سال آبی ۱۰.۷۱ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: همچنین سد خیرآباد شهرستان نیکشهر با ظرفیت ۲۷.۳ میلیون مترمکعب، حجم ورودی بر اثر بارش های اخیر ۵.۶۶ میلیون مترمکعب و حجم ورودی به سد از ابتدای سال آبی ۵.۶۶ و حجم موجود در این سد از ابتدای سال آبی ۲۱.۷ میلیون مترمکعب است.

وی بیان کرد: همچنین سد زیردان شهرستان چابهار با ظرفیت ۲۰۷ میلیون متر مکعب، حجم ورودی به سد بر اثر بارش های اخیر ۱۷.۱۹ میلیون مترمکعب و حجم ورودی از ابتدای سال آبی ۲۲.۰۴ و حجم موجود در این سد از ابتدای سال آبی ۱۶۹.۶۱ میلیون مترمکعب است.

دلمردای گفت: سد ماشکید شهرستان سراوان با ظرفیت ۶۷ میلیون مترمکعب، حجم ورودی به این سد بر اثر بارش های اخیر ۹۵ هزار مترمکعب و حجم ورودی از ابتدای سال آبی ۱.۴۸ و حجم موجود سد از ابتدای سال آبی ۳۴.۶ میلیون مترمکعب است.

 
 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما