خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14000
۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۲۰
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز

ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز
معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز خبر داد و گفت: امکان نام‌نویسی تمامی اقشار در ۶۶۰ شهر دیگر نیز فراهم شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمود محمود زاده اظهار کرد: پیرو مصوبه شورای عالی مسکن و بررسی‌های حقوقی وزارت راه و شهرسازی در خصوص ورود افراد مجرد در طرح جهش تولید و تأمین مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ ثبت‌نام از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه این طرح به نشانی saman.mrud.ir آغاز می‌شود و به مدت یک ماه تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح صرفاً شامل آقایان مجرد بالای ۲۳ سال می‌شود و حداقل سن مجاز برای خانم‌های خودسرپرست طبق قانون ۳۵ سال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از بازگشایی ۶۶۰ شهر دیگر برای ثبت‌نام تمامی اقشار اعم از متأهل و مجرد در این مرحله خبر داد و گفت: بدین ترتیب از امروز در تمامی شهرهای کشور ثبت‌نام برای واحدها طرح نهضت ملی مسکن صورت می‌گیرد.

محمود زاده خاطرنشان کرد: در مرحله اول ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن که از ۱۹ فروردین‌ماه آغاز شد در ۴۶۰ شهر بازگشایی صورت گرفت که در ادامه به ۷۲۰ شهر افزایش پیدا کرد. متقاضیان در این شهرها از زمان شروع فراخوان تا دو ماه فرصت نام‌نویسی داشتند که این مهلت برای ۴۶۰ شهر اولیه به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز با تأمین زمین در ۶۶۰ شهر امکان ثبت‌نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن (نهضت ملی مسکن) فراهم‌شده و بدین ترتیب در تمامی شهرهای کشور نام‌نویسی انجام می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف از ایجاد امکان برای ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن، ترغیب به ازدواج آن‌ها است گفت: کسانی که می‌خواهند ازدواج کنند اما مشکل تأمین مسکن دارند، دولت این فضا را برایشان فراهم می‌کند تا خانه‌دار شوند.

محمود زاده با تأکید بر اینکه مردان مجرد در زمان تحویل واحدها باید متأهل شده باشند گفت: افرادی که نام‌نویسی می‌کنند اگر تا زمان تحویل واحد ازدواج نکرده باشند طبیعی است که نمی‌توانند از مزایا و خدمات دولتی این طرح استفاده کنند؛ بنابراین افراد واجد شرایط دیگری در اولویت دریافت واحد مذکور قرار می‌گیرند؛ اما اگر متقاضی برای آن واحد وجود نداشت، با قیمت روز به ثبت‌نام کننده‌ی اولیه واگذار می‌شود.

وی گفت: در زمان شروع نام‌نویسی افراد مجرد، شیوه‌نامه ثبت‌نام را با جزئیات کامل در سایت قرار می‌دهیم. در این شیوه‌نامه به‌طور دقیق، شرایط و موضوعات مختلف ثبت‌نام توضیح داده شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما