خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14014
۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۵
سرلشکر سلامی:

منطقه را تا بهبود شرایط ترک نمی‌کنیم/ سپاه منازل مردم را بازسازی می‌کند

منطقه را تا بهبود شرایط ترک نمی‌کنیم/ سپاه منازل مردم را بازسازی می‌کند
فرمانده کل سپاه خطاب به مردم سیل‌زده جنوب کشور گفت: مردم عزیز اصلاً نگران نباشند ما تا آخر پای‌کار می‌ایستیم و اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط به ماقبل و بهتر از قبل برگردد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه ظهر امروز با هدف بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان از طریق فرودگاه کنارک وارد استان و بلافاصله عازم مناطق سیل‌زده شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران در بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان به شهر کنارک به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی سیلاب رفت و دستورات لازم را برای امدادرسانی به سیل‌زدگان صادر کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این بازدید در گفتگو با مردم در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه در جریان این بازدید با تقدیر از اقدامات نیروی دریایی سپاه، سپاه‌های استانی، بسیج و گروه‌های جهادی در یاری رساندن به هم‌وطنان، بر تداوم کمک‌رسانی تا عادی شدن کامل اوضاع تأکید کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: همه امکانات سپاه برای بازسازی، ترمیم، مرمت و تجهیز ضروریات خانه‌های سیل‌زدگان بسیج می‌شود.

سرلشکر سلامی گفت: سپاه همراه و همیار مردم است و تا رفع کامل خسارت‌های سیل در کنار مردم سیل‌زده خواهد ایستاد و تا بهبود شرایط و رفع مشکلات ناشی از سیل، این مناطق را ترک نخواهد کرد.

وی گفت: با بارش‌های مجدد امکان دارد مردم دوباره دچار مشکلاتی بشوند؛ شب‌ها سرد است قرارگاه‌های تشکیل‌شده سپاه با فراهم نمودن وسایل گرمایشی کمک کنند تا مردم اذیت نشوند و شرایط رو به بهبودی و آرامش برود.

فرمانده کل سپاه گفت: در عین حال بایستی شرایط را برای یک زندگی دائمی خوب فراهم کنیم و فعلاً به فضل الهی امدادرسانی جریان دارد و همه دستگاه‌ها بسیج شده‌اند و وظایف خود را به‌خوبی انجام می‌دهند.

سرلشکر سلامی گفت: نیروی دریایی سپاه، سپاه امام سجاد (ع)، قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)، گروه‌های جهادی، ارتش و سایر نهاد‌ها در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی گفت: ان‌شاءالله به سرعت دولت اعتباراتی را که باید برای بازسازی، بهسازی و ساخت خانه‌های جدید، تخصیص دهد و دستگاه‌های مختلف مشارکت کنند؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز همه امکاناتمان را برای مشارکت در ساختن خانه‌های جدید یا ترمیم و مرمت خانه‌های آسیب‌دیده و تجهیز خانه‌هایی که اسباب و اثاثیه‌شان دچار آسیب شده، بسیج می‌کند.

فرمانده کل سپاه گفت: مردم عزیز اصلاً نگران نباشند ما تا آخر پای این مردم نجیب می‌ایستیم و اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط به ماقبل و بهتر از قبل برگردد و این مهم نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌هاست.

در ادامه این بازدید سردار تنگسیری گفت: به مهندسی نیروی دریایی سپاه ابلاغ شد اقدامات لازم برای بهسازی و تعمیر برخی منازل که در سیل اخیر دچار آسیب‌دیدگی شدند را از همین امروز آغاز نمایند؛ تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین مهندسی به منطقه می‌آیند و اقدامات لازم برای کمک‌رسانی به مردم تا رفع مشکلات تداوم خواهد داشت.

بارش‌های کم‌سابقه در منطقه بلوچستان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه در دو شهرستان چابهار و کنارک در روز‌های اخیر که موجب آب‌گرفتگی اکثر معابر و منازل مردم شده و خسارات متعددی به زیرساخت‌ها وارد کرده و بلافاصله ورود سامانه جوی جدید بارشی به استان که صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی را در پی داشته، همه دستگاه‌های امدادی استان را به حالت آماده‌باش در‌آورده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما