خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14028
۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۱:۱۸
تأمین امنیت پروژه خط لوله انتقال گاز «تاپی»

طالبان: برای تأمین امنیت پروژه تاپی واحد ویژه امنیتی ایجاد می‌شود

طالبان: برای تأمین امنیت پروژه تاپی واحد ویژه امنیتی ایجاد می‌شود
وزارت کشور طالبان با تأکید بر اینکه هیچ مشکل امنیتی در مسیر پروژه تاپی وجود ندارد، گفت که برای اطمینان کشورهای مشترک در این پروژه، واحد ویژه امنیتی ایجاد خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، «سعید خوستی» سخنگوی وزارت کشور طالبان اعلام کرد که برای تأمین امنیت پروژه خط لوله انتقال گاز «تاپی» و مسیر آن در افغانستان، طرح ایجاد یک واحد نظامی ویژه 30 هزار نفری وجود دارد.

وی با اظهار اینکه کار روی ایجاد این طرح جریان دارد، تأکید کرد که وزارت‌های کشور، دفاع و ریاست اطلاعات درباره تأمین امنیت پروژه تاپی به کشور ترکمنستان اطمینان داده‌اند.

در همین حال، «شهاب‌الدین دلاور» وزیر معادن طالبان اعلام کرد که آن‌ها حتی پیش از به قدرت رسیدن نیز، درباره تأمین امنیت خط لوله گاز تاپی به ترکمنستان اطمینان داده بودند.

وی افزود: آن‌ها اکنون مطمئن هستند که در افغانستان امنیت کامل تأمین شده و هیچ مشکلی نیست. روند ایجاد سازوکاری در این باره جریان دارد و ممکن است امنیت آن به یک شرکت داخلی و یا مردم واگذار شود.

وزیر معادن طالبان همچنین اظهار داشت که علت تأخیر در تکمیل پروژه تاپی نبود امنیت در سال‌های گذشته بوده است.

اما برخی کارشناسان مسائل اقتصادی بر این باور هستند که وجود تنش‌های سیاسی میان هند و پاکستان یکی از دلایل تأخیر در تکمیل این پروژه بزرگ منطقه‌ای است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha