خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14033
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۱
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان:

اجرای فاز جدید اتصال مدارس سیستان و بلوچستان به شبکه ملی

اجرای فاز جدید اتصال مدارس سیستان و بلوچستان به شبکه ملی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان از اجرای فاز جدید اتصال مدارس سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، بلوچ زهی گفت: در راستای هوشمندسازی مدارس و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، فرآیند تامین مودم و ترافیک رایگان از زمان همه‌گیری بیماری منحوس کرونا در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

او می‌گوید: برای این منظور طی چندین فاز پس از احصاء اطلاعات مدارس و بررسی وضعیت پوشش مخابراتی مدارس و تعیین اپراتور مربوطه توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، آمار احصاء گردیده است و به منظور تخصیص مودم و تامین ترافیک رایگان به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شده است.

به گفته او با پیگیری‌های مداوم به عمل‌آمده تا قبل از شهریور ۱۴۰۰ بالغ بر ۳ هزار و دویست مدرسه با تامین ترافیک رایگان در صورت وجود مودم در مدرسه و یا با تامین مودم و ترافیک رایگان در صورت عدم وجود مودم در مدارس، به شبکه ملی اطلاعات به منظور تسهیل روند آموزش متصل گردیدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: از شهریور ۱۴۰۰ طی دو فاز یکهزار و ۴۹۰ مودم با ترافیک رایگان در اختیار آموزش و پرورش جهت نصب در مدارس شناسایی شده قرار داده شده است.

بلوچ زهی گفت: از این تعداد ۲۵۰ مودم فاز اول در مدارس هدف نصب و راه‌اندازی شده است و یک هزار و ۲۴۰ مودم نیز جهت نصب در مدارس به آموزش و پرورش طی هفته جاری تحویل داده شده است.

او گفت: هزینه تامین مودم رایگان، تامین ترافیک رایگان ماهانه ۳۰ گیگا بایت به ازای هر شیفت مدرسه و هزینه دو سال نگهداری به ازای ۴ هزار و ۶۹۰ مدرسه سطح استان به شبکه ملی اطلاعات ۳۱۵ میلیارد ریال می‌باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: پیگیری‌ها جهت تخصیص مودم و اتصال سایر مدارس استان از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اپراتور‌های مخابراتی ادامه دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما