خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14040
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۸:۴۰
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد:

خسارت ۳۲ میلیارد تومانی باد و باران در سیستان و بلوچستان

خسارت ۳۲ میلیارد تومانی باد و باران در سیستان و بلوچستان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: باد و باران اخیر در این استان، بیش از ۳۲ میلیارد تومان به شبکه توزیع برق شهرستان‌های مختلف این منطقه خسارت وارد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده گفت: باد و باران اخیر در این استان، بیش از ۳۲ میلیارد تومان به شبکه توزیع برق شهرستان‌های مختلف این منطقه خسارت وارد کرد.

او گفت: سقوط پایه‌ها به میزان ۱۰۰ درصد با حجم چهار کیلومتر شبکه، ترمیم و بازسازی ۹۷ کیلومتر شبکه آسیب‌دیده (سیم پارگی، انحراف و سست شدن پای تیرها) و همچنین تابلو‌های توزیع، کابل‌های ارتباطی ترانس و تابلو، پست‌های هوایی و زمینی توزیع، کابل سرویس و لوازم اندازه‌گیری مشترکان در سطح استان بویژه نواحی جنوب استان براثر این حوادث طبیعی دچار خسارت شده است.

به گفته عوض زاده پیرو اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی شدید در این استان جلسه کمیته بحران شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تشکیل و تمامی تیم‌های عملیاتی و پیمانکاری با تجهیزات کامل پشتیبانی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵۴ تیم عملیاتی به همراه ۱۹۸ دستگاه خودرو سبک و سنگین طی این بحران فعالیت کردند.

عوض زاده گفت: در حال حاضر تمامی شبکه‌های توزیع برق سیستان و بلوچستان پایدار هستند.

او گفت: ۳۰۰ روستای مناطق درگیر بحران در ابتدای شروع باد و باران دچار خاموشی موقتی شدند که با تلاش جهادی پرسنل.

این شرکت در کمترین زمان ممکن پایدار شدند.

 عوض زاده گفت: سازمان هواشناسی سامانه جدید بارشی را تا پایان ماه جاری در سیستان و بلوچستان پیش‌بینی کرده است.

او می‌گوید: پرسنل شرکت توزیع نیروی برق این استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه شرایط بحرانی را دارند.

او در پایان از شهروندان گرامی خواست در زمان ناپایداری شرایط جوی (بارندگی، آب‌گرفتگی معابر و طوفان شدید) از نزدیک شدن به تأسیسات برق جدا خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل، مراتب را به سامانه ۱۲۱ (مراکز اتفاقات برق) اطلاع‌رسانی کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما