خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14045
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

اولین جشنواره ایده‌های اشتغال‌زا و کارآفرینی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

اولین جشنواره ایده‌های اشتغال‌زا و کارآفرینی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از برگزاری جشنواره ایده‌های اشتغال‌زا و کارآفرینی در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد جهاندیده افزود: در راستای رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال در کشور، جشنواره‌ای با عنوان «ایده‌های اشتغال‌زا و کارآفرینی کشور» برای اولین بار در همه ی استان ها از جمله سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

وی توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال، کارآفرینی و نوآوری، شناسایی ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینانه، تشکیل بانک اطلاعاتی از صاحبان ایده در سراسر کشور، شناخت فرصت‌های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور و فراهم کردن زمینه حمایت از ایده‌های برتر اشتغالزا و عملیاتی کردن آن‌ها را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: اشتغال در طرح توسعه سواحل مکران، اشتغال معلولین، اشتغال زنان سرپرست خانوار، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال روستایی، اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی، اشتغال معتادین بهبودیافته و اشتغال زندانیان آزادشده از محورهای مرتبط با ایده‌های ارائه‌شده شرکت‌کنندگان در این جشنواره است.

جهاندیده تاکید کرد: ایده‌های ارائه شده باید بصورت یک مدل یا الگوی اشتغال‌زا در یک منطقه خاص و یا در سطح ملی باشد.

وی گفت: علاقمندان می‌توانند برای ثبت ایده‌های خود تا 5 بهمن‌ماه 1400 از طریق نشانی اینترنتی https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir/ اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: ایده‌های ارسالی ابتدا در سطح استان بررسی و برترین ها به ستاد در سطح ملی معرفی می‌شوند.

جهاندیده اظهار داشت: ایده‌های ارسالی استان ها نیز پس از ارزیابی نهایی تا پایان بهمن‌ماه از سوی دبیرخانه ملی جشنواره معرفی و از ایده پردازان تجلیل خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha