خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14046
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۸
مدیر کل بیمه سلامت استان:

اجرای طرح پوشش بیمه همگانی در مناطق حاشیه‌نشین سیستان و بلوچستان

اجرای طرح پوشش بیمه همگانی در مناطق حاشیه‌نشین سیستان و بلوچستان
مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: طرح پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای استان جهت افراد فاقد پوشش بیمه‌ای اجرا شده است.

به گزارش اس.بی پرس، رضا عباسی با اشاره به پوشش بیمه سلامت حاشیه‌نشینان در شهرهای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در راستای کاهش اضطراب خانواده‌ها در هنگام بیماری و به‌منظور دسترسی عادلانه به خدمات بیمه‌ای و تکمیل پوشش بیمه درمان کلیه حاشیه‌نشینان در شهرستان از مزایای طرح نسخه الکترونیک بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: ساکنین فاقد پوشش بیمه سلامت و یا افرادی که دارای پوشش بیمه‌ای غیر معتبر و غیرفعال که دارای کد ملی معتبر و مناطق حاشیه‌ای در شهرها که به لحاظ تمکن مالی وضعیت مناسبی نداشته باشند جز دهک پایین جامعه قرار دارند می‌توانند از مزایای طرح رایگان بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ادامه داد: تمامی افرادی که ایرانی فاقد پوشش بیمه درمان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت و روستاییان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت سکونت دارند و دارای سابقه پزشکی در پرونده سلامت الکترونیک وزارت بهداشت می‌باشند می‌توانند از مزایای پوشش بیمه سلامت و حاشیه‌نشینان استفاده نمایند وی تصریح کرد: پزشکان طرف قرارداد اعم از عمومی و متخصص شاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی که بسته خدمتی مخصوص به بیمه‌شدگان منتسب به خود را در صندوق بیمه سلامت همگانی و یا روستایی به عهده داشته باشند و از طرفی قرارداد با بیمه سلامت بوده باشند در قبال انجام تعهدات به جمعیت بیمه شده منتسب به خود از طرف سازمان حق سرانه دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: بیمه‌شدگان عزیز در صورت بروز بیماری و یا هر نیاز درمانی دیگر بیمار پیدا نماید ابتدا باید به پزشک خانواده خود در شهرها و روستاها مراجعه و تحت درمان قرار گیرد در صورت نیاز به سطوح تخصصی و فوق تخصصی فقط با سیستم ارجاع می‌توانند از خدمات درمانی بهره‌مند شود.

عباسی گفت: چنانچه محل استقرار بیمه‌شده در نقطه شهری بالای ۲۰ هزار نفر قرار گیرد مشمول نظام ارجاع شهری به‌عنوان بیمه سلامت همگانی، اگر چنانچه سکونت فعلی بیمه‌شده به نقطه شهری زیر ۲۰ هزار نفر روستایی نزدیک باشد در صندوق بیمه روستای ثبت می‌گردد و به پزشک شهری نیاز نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: بیمه‌شدگان عزیز می‌توانند از طریق مرکز سامانه پاسخگویی و آگاهی بخشی ۱۶۶۶ و پنل شهروندی خدمات غغیرحضوری به نشانی (bimehsalamatiranian.ir) خدمات غیرحضوری دریافت کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما