خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14051
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۵۸
فرماندار فنوج:

72 بند سنگی ملاتی فنوج سرریز شد/عبور در برخی از راه‌های روستایی به‌سختی انجام می‌شود

72 بند سنگی ملاتی فنوج سرریز شد/عبور در برخی از راه‌های روستایی به‌سختی انجام می‌شود
فرماندار فنوج گفت: دو میلیون ۶۰۰ هزار متر مکعب آب حاصل از بارندگی سامانه اخیر پشت ۷۲ بند سنگی ملاتی فنوج ذخیره و منجر به سرریز شدنشان شد.

به گزارش اس.بی پرس، مشتاق احمد ریگی اظهار کرد: به دلیل عدم بارش در ۲ سال گذشته ۷۲ بند سنگی ملاتی شهرستان کاملاً خشک شده بودند که با بارندگی اخیر تمامی بندها که با هدف تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی منطقه و به‌ویژه قنوات در سال‌های اخیر احداث‌شده‌اند سر ریز شد.

فرماندار شهرستان فنوج با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد آب کشاورزی شهرستان از قنوات تأمین می‌شود افزود: بارندگی ۸۷ میلی‌متری سامانه اخیر در فنوج تا حدود زیادی نگرانی کشاورزان در سال آبی اخیر را برطرف کرد.

وی گفت: این بارندگی‌ها بالغ بر ۶۲ میلیارد تومان به حوزه‌های راه، کشاورزی، چاه‌های مالداری عشایری، طرح‌های آبخیزداری منابع طبیعی و معابر شهری و روستایی خسارت وارد کرده است.

ریگی بیان کرد: در زمان بارندگی تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان به شهرستان‌های مجاور و همچنین راه‌های روستایی مسدود شدند، همچنان عبور در برخی از راه‌های روستایی به‌سختی انجام می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در حوزه برق و آب خسارات کمتر بود و ایام سیل تقریباً اکثر نقاط شهری و روستایی برق و ارتباطات تلفنی پایدار بود.

وی با بیان اینکه در هفته اخیر ۷۸ میلی‌متر بارندگی در فنوج ثبت شد، افزود: از ۷۲۰ کیلومتر محورهای مواصلاتی شهرستان فنوج بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی و خاکی هستند.

فرماندار فنوج گفت: در مدت بارندگی‌ها و شرایط نامساعد جوی در فنوج، به ۱۱۶ خانوار خدمات‌رسانی شده، ۴۹ چادر، ۹۱ تخته موکت، ۲۱۳ پتو، ۵۰ چراغ‌نفتی و حدود ۱۷۰ بسته غذایی نیز در میان آنان توزیع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

داغ های مجازی