خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14064
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۶:۱۰
برای سپری کردن سال ۲۰۲۲؛

سازمان ملل: افغانستان به ۵ میلیارد دلار کمک بشردوستانه نیاز دارد

سازمان ملل: افغانستان به ۵ میلیارد دلار کمک بشردوستانه نیاز دارد
معاون سازمان ملل در امور بشردوستانه هشدار داد بدون اختصاص ۵ میلیارد دلار کمک به افغانستان طی سال جاری میلادی، دورنمای آینده این کشور به مخاطره خواهد افتاد.

به گزارش اس.بی پرس، سازمان ملل امروز سه شنبه مبلغ مورد نیاز برای اینکه طی سال ۲۰۲۲ از بروز فاجعه انسانی در افغانستان جلوگیری شود، پنج میلیارد دلار اعلام کرد.

این بیشترین مبلغی است که تاکنون سازمان ملل برای کمک به یک کشور درخواست کرده است. از این مبلغ، ۶۲۳ دلار به پناهجویانی که به خارج از افغانستان رفته‌اند، اختصاص می‌یابد.

به گفته سازمان ملل، امدادرسانی به ۲۲ میلیون نفر در داخل افغانستان و ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار پناهجوی مستقر در پنج کشور همجوار، برای گذران سال ۲۰۲۲ حیاتی است.

بنابر اعلام مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه، جامعه بین‌الملل نباید درهای خود را به روی مردم افغانستان ببندد.

وی خواستار آن شد تا جامعه بین‌الملل به سازمان ملل در مقابله با گرسنگی همه گیر، بیماری، سو تغذیه و در نهایت مرگ مردم افغانستان کمک کند.

آمریکا میلیاردها دلار از دارایی‌های افغانستان را تا مشخص شدن وضعیت حکومت طالبان بلوکه کرده است.

گریفیتس هشدار داد که بدون اهدای کمک‌های بشردوستانه، آینده‌ای برای افغانستان که در ۲۰۲۱ شدیدترین خشکسالی دهه‌های اخیر را تجربه کرد، وجود نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha