خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14067
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۵
در جلسه ویدیو کنفرانسی هیئت دولت مطرح شد

درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت

درخواست استاندار سیستان و بلوچستان ازهیئت دولت
استاندار سیستان و بلوچستان از هیئت دولت درخواست، استقرار پایگاه ثابت بحران در جنوب سیستان و بلوچستان کرد.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار ویژه سیستان و بلوچستان در جلسه هیئت دولت، استقرار پایگاه ثابت بحران با تمامی تجهیزات و امکانات لازم را در شهرستان های نوار ساحلی جنوب استان خواستار شد.

 مدرس خیابانی در جلسه ویدیو کنفرانسی هیئت دولت با موضوع ارائه گزارش پیرامون سیل اخیر جنوب استان، گفت: با توجه به اینکه احتمال تکرار چنین سیلاب هایی در منطقه نوار ساحلی وجود دارد، علاوه بر پایگاه ثابت بحران، استقرار جایگاه سوخت سیار برای سوخت رسانی به ماشین آلات امدادی و اختصاص یک فروند بالگرد امدادرسانی به این منطقه ضرورت دارد.

 وی با بیان اینکه تمامی شهرستان های استان دچار بحران های مختلف هستند و فرمانداری‌ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان، کمترین امکانات را هم در اختیار ندارند، گفت: در جریان سیلاب اخیر ۵ جلسه ستاد هماهنگی بحران استان با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد؛ اما با دست خالی بدون امکانات، تجهیزات و منابع مالی کاری از پیش نمی رود.

 استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۲۱۰ تیم عملیاتی متشکل از گروه‌های جهادی، خیرین، نهادها، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای کمکی شهرداری مشهد؛ عملیات تخلیه آب منازل و معابر شهر کنارک را بر عهده داشتند که متاسفانه به دلیل کمبود جایگاه سوخت برای تامین سوخت این ماشین آلات با مشکل جدی مواجه بودیم.

 مدرس خیابانی گفت: با تدارک تجهیزات تخلیه آب در اولین اقدام، ظرف مدت ۷۲ ساعت آب معابر اصلی و فرعی و منازل تخلیه شد.

 رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در جریان بارندگی اخیر ۱۹۲۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های راه، کشاورزی، برق، حمل و نقل، ارتباطات، آب و فاضلاب، شیلات، زیرساخت ها و ساختمان های اداری وارد شد.

 وی افزود: همچنین در ۱۶ شهرستان خساراتی از جمله مسدود شدن ۳۰۰ راه مواصلاتی روستایی و قطعی برق در ۳۰۰ روستا اتفاق افتاد، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم در شهر کنارک از بین رفته و خسارت‌های عمده نیز به کشاورزی شهرستان‌های زرآباد و دشتیاری وارد شده است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: بافت شهری کنارک فرسوده است و ۲۱۰۰ خانه نیاز به احداث مجدد و بیش از ۲۰۰۰ خانه نیز نیاز به بازسازی دارد که مردم این شهر انتظار دارند؛ با تخصیص تسهیلات طرح جهش مسکن بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.
 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha