خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14070
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۷:۳۵
معاون معدن شرکت توسعه معادن و فلزات در گفتگو با اس.بی پرس

معدن جانجا با مشکل عیار بسیار پایین مس و مشکلات نبود آب مواجه است

معدن جانجا با مشکل عیار بسیار پایین مس و مشکلات نبود آب مواجه است
امین صفری معاون معدن شرکت توسعه معادن و فلزات در خصوص فراخوان عمومی معدن مس جانجا گفت: علی‌رغم بزرگنمایی‌های صورت گرفته عیار پایین مس (حدود 0.3 درصد) است که میزان سرمایه‌گذاری را به‌شدت افزایش می‌دهد و متناسباً شاخص‌های مثبت اقتصادی پروژه را کمرنگ می‌کند. همچنین طلا به‌عنوان کانی همراه، با مشکلات جدی استحصال مواجه است؛ که امکان استحصال کامل آن نیازمند مطالعات بیشتر خواهد بود.

با توجه به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات حضور فعال و سرمایه‌گذاری در استان‌های مرزی را برای توسعه اقتصادی، امنیتی و رفاهی مردم مناطق یادشده در دستور دارد، حضور در فراخوان عمومی واگذاری معدن مس جانجا را به‌طورجدی طی شش‌ماهه اخیر دنبال نموده به‌نحوی‌که با تشکیل بزرگ‌ترین کنسرسیوم معدنی در سرمایه‌گذاری آمادگی کامل برای این معدن ایجاد نمود.

امین صفری با بیان این موضوع به خبرنگار اس.بی پرس، گفت: شرکت «ومعادن» به‌عنوان رهبر کنسرسیوم در کنار شرکت‌های چادرملو، گل گهر، گهرزمین، غدیر و تجلی باقدرت تأمین مالی بسیار بالا و توان فنی و ماشین‌آلات قوی آماده اجرای این پروژه می‌باشد.

معاون معدن شرکت توسعه معادن و فلزات افزود: نکته بسیار مهم در ارتباط با معدن جانجا علی‌رغم بزرگنمایی‌های صورت گرفته عیار پایین مس (حدود 0.3 درصد) است که میزان سرمایه‌گذاری را به‌شدت افزایش می‌دهد و متناسباً شاخص‌های مثبت اقتصادی پروژه را کمرنگ می‌کند. همچنین طلا به‌عنوان کانی همراه، با مشکلات جدی استحصال مواجه است؛ که امکان استحصال کامل آن نیازمند مطالعات بیشتر خواهد بود.

وی تأکید کرد: فقدان زیرساخت ازجمله آب و... نیز ازجمله نکاتی است که باید در محاسبات موردنظر لحاظ شود.

دکتر صفری در ادامه تصریح کرد: شرکت توسعه معادن و فلزات با تشکیل یک تیم منسجم فنی طی شش ماه گذشته مطالعات کاملی را دراین‌ارتباط انجام داده و قطعاً نحوه رقابت این شرکت در چارچوب شاخص‌های فنی و اقتصادی خواهد بود تا خدایی نکرده حقوق سهامداران حقیقی هلدینگ به‌هیچ‌وجه به خطر نیافتد.

معاون معدن شرکت توسعه معادن و فلزات در پایان گفت: درهرصورت معدن جانجا علی‌رغم مشکلات بسیار می‌تواند امید مردم محروم منطقه باشد که باید به نحوی در مدیریت کلان پروژه مردم استان از منافع آن بهره‌مند گردند و این شرکت نیز به‌عنوان وظیفه صرفاً در چارچوب شاخص‌های فنی و اقتصادی در این رقابت حضور خواهد یافت تا در صورت برنده شدن امکان اجرای پروژه به لحاظ اقتصادی میسر باشد.

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha