خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14075
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۰

انجام 27 هزار آزمایش کنترل بیماری‌های دامی در سیستان و بلوچستان

انجام 27 هزار آزمایش کنترل بیماری‌های دامی در سیستان و بلوچستان
مسئول آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تشخیص و کنترل بیماری‌های دامی و همچنین کنترل کیفیت فرآورده‌های خام دامی، از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 27 هزار مورد آزمایش انجام شده است.

به گزارش اس.بی پرس، روح‌الله زینلی افزود: در بحث کنترل و پیشگیری از بروز و شیوع و همچنین تشخیص و درمان بیماری‌های دامی، انجام آزمایشات مختلف از جمله آزمون‌های کنترل کیفی مواد غذایی خام با منشأ دامی و خوراک دام، طیور و آبزیان وارداتی و صادراتی و همچنین تشخیص بیماری‌های دام، طیور، آبزیان و زنبورعسل و انجام آزمایشات پاتولوژی و میکرب‌شناسی تشخیصی بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در کمترین بازه زمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: سلامت و امنیت غذایی در جامعه بسیار حائز اهمیت است که این مهم نیازمند بازدید، نمونه‌برداری و انجام آزمایشات مربوطه برای تضمین سلامت محصولات و فرآورده‌های خامی دامی است تا مردم بتوانند با اطمینان خاطر این محصولات را مصرف کنند.

روح‌الله زینلی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 27 هزار مورد آزمون تشخیصی و کنترلی بر روی نمونه‏های دریافتی در آزمایشگاه‌های دامپزشکی استان انجام شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha