خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14078
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۷

کلنگ ۱۳ واحد تولیدی پرورش مرغ زنده در چابهار به زمین زده شد

کلنگ ۱۳ واحد تولیدی پرورش مرغ زنده در چابهار به زمین زده شد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری چابهار گفت: ۱۳ واحد تولیدی پرورش مرغ زنده با ظرفیت ۳۶۰ هزار قطعه به ارزش 65 میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بر زمین زده شد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر در آیین کلنگ زنی ۱۳ واحد تولیدی پرورش مرغ زنده اظهار داشت: با توجه به اینکه از صفر تا صد سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و از هیچ‌گونه تسهیلات بانکی و دولتی استفاده نمی‌کنند می‌تواند مورد تشویق سایر سرمایه‌گذاران بومی و محلی شود.

وی افزود: از طرفی نیز با توجه به اینکه ورود صنعت تولید مرغ در بخش نوپا و تازه تأسیس پیرسهراب اتفاق افتاده و از آنجاییکه ششهرستان‌های نوار ساحلی بهترین شرایط آب و هوایی و خاک مناسب بر پرورش مرغ و طیور را داراست، مطمئناً کاهش تلفات و هزینه‌ها و بهره‌وری بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

معاون برنامه‌ریزی همچنین تأکید داشت که در راستای شعار سال که به فرموده معظم له بنام جهش تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها مزین گردیده و بر اساس سیاست‌های دولت انقلابی و مردمی و تفکر و نگاه توسعه‌ای و اقتصاد محور مقام عالی استان، دکتر مدرس خیابانی استاندار می‌بایست حرکت کنیم تا علاوه بر نیاز و مایحتاج مردم به کالاهای اساسی و ضروری خاصتاً مرغ و توجه به وضعیت معیشتی، درآمدی و موضوع مهم اشتغال و نگاه توسعه‌ای با توجه به ظرفیت‌های بندری و مرزی که در شهرستان چابهار و شهرستان‌های هم‌جوار داریم موضوع مهم صادرات مرغ کشتار روز را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشور دوست و همسایه پاکستان داشته باشیم.

میر گفت: تلاش داریم تا ضمن به حداکثر رساندن ظرفیت تولید شهرستان، چرخه صنایع تبدیلی، تکمیلی، فرآوری، بسته‌بندی و کشتارگاهی نیز در چابهار به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: مرغداری‌های موجود در چابهار تنها ۱۵ درصد نیاز این شهرستان را تأمین می‌کردند اما با آغاز عملیات اجرایی ۱۳ واحد مرغداری جدید با تولید ۳۶۰ هزار قطعه مرغ گوشتی پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷۰ درصد نیاز این شهرستان تأمین و در صورت افزایش تولید، مسیر صادرات نیز هموار شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما