خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14086
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۶
نماینده خاش:

مشاغل جایگزین برای کوله بران تعریف شود

مشاغل جایگزین برای کوله بران تعریف شود
نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد گفت: در مناطق مرزی مشاغل پایدار و زودبازده باید جایگزین فعالیت‌های غیررسمی همچون کوله بری شود.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی اظهار داشت: سال‌ها پیش مقرر شده بود تا فعالیت‌های کوله بری موقت و غیر رسمی ساماندهی و مشاغلی جایگزین برای کوله بران تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه، اتخاذ یک راهبرد مؤثر برای رفع معضل کولبری غیر رسمی، لازم و ضروری است، گفت: با گذشت چندین سال هنوز مشاغلی جایگزین برای کوله بران غیر رسمی تعریف نشده است.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد با اشاره به پدیده بیکاری در مناطق مرزی، افزود: بیکاری سبب شده تا دو پدیده کوله بری و مهاجرت در منطقه تشدید پیدا کند، بنابراین لازم است تا مشاغل جایگزین کوله بری در مرزها ایجاد شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون تجار برای مبادلات کالا با موانعی روبرو هستند که باید از طریق رایزنی با دولت پاکستان مرتفع شود تا تجار فعال در مرز، بتوانند در شرایط تحریم ارز آوری داشته باشند.

حسین زهی تصریح کرد: با توسعه فعالیت‌های مرزی و انجام فعالیت‌های منسجم، وضعیت معیشت و اقتصاد مردم ‏منطقه ارتقا پیدا می‌کند و امکان نگهداشت هویت و سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی فراهم می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

داغ های مجازی