خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14087
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۹
سرپرست گروه کوهنوردی خاش:

امکان صعود به قله تفتان میسر نیست

امکان صعود به قله تفتان میسر نیست
عضو هیئت کوهنوردی و گروه امدادی کوهستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارش برف در ارتفاعات تفتان طی چند روز اخیر امکان کوهنوردی در این مسیر برای کوهنوردان و گردشگران میسر نیست.

به گزارش اس.بی پرس، حسین عیسی زهی اظهار داشت: هم‌اینک حجم برف از ابتدای کوتل شروع شده و تا پناهگاه صبح تفتان به عمق ۶۰ الی ۷۰ سانتی‌متر و از محل پناهگاه به سمت قله یخ‌زدگی وجود دارد و عمق برف حدود ۲ متر می‌رسد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ستاد مدیریت بحران و هیئت کوهنوردی سیستان و بلوچستان برنامه صعود به قله تفتان در این فصل از سال را ممنوع اعلام کرده، اعضای گروه کوهنوردی خاش با برنامه‌ریزی و انجام هماهنگی‌های قبلی که کوه‌پیمایی هفتگی داشته‌اند این برنامه را در دامنه‌های تفتان برگزار کردند.

عضو هیئت کوهنوردی و گروه امدادی کوهستان خاش گفت: تفتان در شرایط برفی، شگفتی خاصی به خود گرفته و کوهنوردان را به سمت خود جذب می‌کند، اما توصیه ما به‌عنوان افراد بومی و آشنا به منطقه به کوهنوردان و گردشگران این است که در نقاط برف‌گیر حضور پیدا نکنند.

به دنبال استقرار سامانه بارشی در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان و وقوع بارش برف در ارتفاعات تفتان، این قله آتش‌فشانی و نیمه فعال جامه سپید بر تن کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما