خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14093
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۳

شمار مبتلایان جدید کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۷ نفر رسید

شمار مبتلایان جدید کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۷ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با ابتلای ۲۷ نفر دیگر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۱۳۴ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی‌شهری گفت: با فوت یک نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار درگذشتگان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۶۰ نفر رسید.

او از مردم استان درخواست کرد هنگام خروج از خانه با استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با توجه به شیوع سویه جدید کرونا گفت: بر خلاف تصور عمومی سویه اُمیکرون تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است و نباید فریب شمار پایین موارد بدحال این ویروس را بخوریم.

هر چند طبق اطلاعات موجود قدرت بیماری‌زایی این سویه کمتر است امّا قدرت سرایت بالای آن به اثبات رسیده و در صورت شیوع گسترده ویروس در جامعه بسیاری از افراد و در رأس آنان سالمندان، مادران باردار و بیماران خاص نیاز به بستری در بیمارستان‌ها پیدا می‌کنند و به‌صورت ناگهانی با حجم وسیعی از مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مواجه خواهیم شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما