خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14095
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۷

مردم روستای «میشود» نیکشهر 38 سال چشم‌انتظار آسفالت چهار کیلومتر راه خاکی

مردم روستای «میشود» نیکشهر 38 سال چشم‌انتظار آسفالت چهار کیلومتر راه خاکی
فاصله روستای میشود تا جاده اصلی یعنی حدفاصل اورنگ و مته سنگ چهار کیلومتر است که مردم روستای میشود 38 سال چشم‌انتظار راه آسفالته هستند و پیگیری شورای اسلامی روستای می‌شود با نوشتن 183 نامه و صورت‌جلسه راه به‌جایی نبرده و همچنان در انتظار بهره‌مندی از آسفالت هستند.

به گزارش اس.بی پرس، وعده‌های مسئولان حوزه راه در نیکشهر، تمام نامه‌ها و پیگیری‌ها شورای اسلامی روستای «می‌شود» و نامه مکتوب از وزارتخانه و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور راه به جایی نبرده و همچنان مردم در راه خاکی و غیراستاندارد و سنگلاخ تردد می‌کنند و متحمل هزینه‌ها و رنج و سختی هستند.

میشود یکی از روستاهای توابع دهستان مهبان و از توابع بخش مرکزی نیکشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان است که هم‌اینک 52 خانوار با 159 نفر جمعیت است.

این روستا در حدفاصل اورنگ و مته سنگ واقع شده و تا رسیدن به این روستا باید چهار کیلومتر راه خاکی و سنگلاخ از مسیر جاده اصلی بپیمایند.

میشود در فاصله 15 کیلومتری مهبان مرکز دهستان و 64 کیلومتری شهر نیکشهر واقع شده است.

 

 

در ابتدا تاریخچه راه دسترسی روستای میشود (زنده کردن آداب و رسوم حشر و مدد و بازگشایی راه) را می‌خواهم جهت اطلاع خوانندگان عنوان کنم که ببینند مردم چقدر در مشارکت و کار خیر حتی در ساخت جاده در حد وسع و توان پای کار بوده‌اند ولی این مسئولان هستند که هنوز به قول‌های خود عمل‌نکرده‌اند. تا مردم همچنان در راه خاکی و سنگلاخ تردد کنند.

سال‌های پس از انقلاب در اوایل دهه 1360 وقتی احداث راه نیکشهر به طرف مته سنگ به طول 65 کیلومتر از وضعیت قبلی که در داخل رودخانه‌ها و دره‌ها بود توسط جهاد سازندگی وقت به‌صورت اصولی‌تر و استانداردتر آغاز شد، اهالی روستا به دلیل علاقه برای حل مشکلات تردد آسان دست بکار شدند تمام افراد و در رأس آن‌ها کریم بخش ویدادی به‌عنوان معتمد و پیگیر امورات روستا از جهادگران درخواست بازگشایی این راه را نمودند سه نفر با یک خودرو به نزدیکی روستا آمدند، آن روز و شب را به دلیل پیگیری بهتر و به نتیجه رسیدن همان‌جا خوابیدند و چون راه برای تردد خودرو نبود با پای پیاده این چهار کیلومتر صعب‌العبور و کوهستانی را طی و مسیر را مشخص و مسئولان حاضر در آنجا عنوان نمودند که یک درخواست کتبی بدهید تا این مسیر را بازگشایی نماییم این زمانی بود که راه نیکشهر به مته سنگ بازگشایی‌شده ولی خاکی بود متأسفانه بعد از گذشت چند مدت اقدامی از سوی مسئولان انجام نشد لذا خود اهالی این روستا با زنده کردن سنت حشر و مدد با بیل، کلنگ و دیلم از طرف جاده اصلی کار بازگشایی را آغاز و تا 2 ماه توانستند مسیر را برای تردد خودرو آماده کنند.

 

 

جاسم صادقی عضو شورای اسلامی روستای میشود و از معتمدان و معلم این روستا به خبرنگار ما اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته این راه کوهستانی، سنگلاخ و خاکی برای تردد سخت بود و خصوصاً در زمان بارندگی‌ها تا چندین روز و شاید هفته‌ها به دلیل مسیر مسدود و غیرقابل تردد حتی برای جابجایی بیماران بود و اگر کسی آنجا بود باید پیاده مسیر را طی و به جاده می‌رسید.

وی افزود: تلاش و پیگیری‌های شورای اسلامی روستا از نخستین سال تأسیس یعنی 1396 نتیجه داد و در نهایت با مساعدت و همکاری خوب صاحب گل صالحی فرماندار وقت نیکشهر دستور بازگشایی این مسیر در سال 1397 از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری داده شد و هم اینک مسیر این روستا و روستای هم‌جوار آن زبران دن بازگشایی، تعریض و پیچ‌ها و سربالایی‌ها حذف و از مسیر قبلی که خیلی نامناسب بود کاملاً تغییر داده شد و آماده برای آسفالت است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها 27 نقطه از این مسیر 4 کیلومتری از جاده اصلی تا روستای می‌شود به‌صورت دره و رودخانه بزرگ و کوچک نیازمند ساخت آب‌نما، دیوار سنگی وملاتی و یا گابیون (سیم تور با سنگ) و نیازمند پل و ابنیه فنی است.

عضو شورای اسلامی روستای می‌شود نیکشهر گفت: پس از پیگیری‌های مکرر شورای اسلامی روستا از طریق مکاتبات با وزارت راه و شهرسازی در رده شهرستانی، استانی و کشوری، فرمانداری، بخشداری، نماینده مجلس قرار است این مسیر با همت دولت در آینده‌ای نزدیک آسفالت شود.

کریم بخش ویدادی یکی از معتمدان روستای می‌شود نیز اظهار داشت: پیشنهادات ما برای راه روستای میشود آسفالت راه به طول 4 کیلومتر از دوراهی تا روستای میشود و آسفالت راه به طول 5 کیلومتر از روستای میشود به سرخکلوت و گرگان تا مردم و گردشگران بتوانند از این مسیر به منطقه گردشگری گرگان سفری راحت داشته باشند، است.

وی بر ساخت پل رودخانه شیزیندر مسیر روستای میشود، تخصیص اعتبار برای انجام ابنیه فنی طول مسیر روستا در 27 نقطه، نصب تابلو علائم راهنمایی رانندگی راه‌های منتهی به روستای میشود و نصب تابلوی نام روستا در ورودی توسط اداره حمل‌ونقل جاده‌ای، بازگشایی راه به طول یک کیلومتر از قسمت رودخانه محدوده گذر راه‌آهن دقیقاً از محدوده «برکه آب رودخانه دوور» به منطقه قدیمی و اراضی کشاورزی روستای میشود که توسط راه‌آهن چابهار- زاهدان تخریب و غیرقابل استفاده شده است. مسیر راه‌آهن از وسط روستای میشود گذر می‌کند و بازگشایی راه روستای میشود به زبران به طول حدود 2 کیلومتر (هم‌اینک این راه به‌صورت عبور موتورسیکلت و پیاده‌روی باز است.) تأکید کرد.

 

 

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیکشهر نیز اظهار داشت: بسیاری از راه‌های روستایی حوزه نیکشهر خاکی و نیازمند آسفالت هستند که روستای میشود نیز یکی از راه‌های با اولویت است که امیدواریم پیگیری‌های شورای اسلامی و این اداره جواب دهد به‌زودی شاهد حل مشکلات تردد مردم و آسفالت آن باشیم.

عبدالرحمن هاشم زهی افزود: شورای اسلامی روستای میشود نامه‌ها و مکاتبات زیادی را در طول سال‌های اخیر انجام داده است و لی با توجه به اعتبارات محدود نتوانستیم اقدامی انجام دهیم ولی با این حال نامه‌ها مردم را به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) ارجاع و پیگیری لازم را انجام داده‌ایم تا تخصیص اعتبار و مشکل مرتفع شود.

وی بر کمبود ماشین‌آلات و نبود اعتبارات لازم برای آسفالت راه‌های روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد محرومیت‌زدایی و پیگیری مطالبات و مشکلات مردم در دولت جدید شاهد آسفالت راه بسیاری از روستاها از جمله روستای می‌شود در نیکشهر باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha