خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14106
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۲۶ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

۲۶ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با ابتلای ۲۶ نفر دیگر به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۳۴ هزار و ۲۷۵ نفر رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی‌شهری گفت: با فوت یک نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۶۱ نفر رسید.

او می‌گوید: هم‌اینک ۹۵ بیمار حاد تنفسی و ۱۶ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

او از مردم عزیز درخواست کرد هنگام خروج از خانه با استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با توجه به شیوع سویه جدید کرونا بر خلاف تصور عمومی سویه اومیکرون تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است و نباید فریب شمار پایین موارد بدحال بیماری را بخوریم.

هاشمی گفت: هر چند طبق اطلاعات موجود قدرت بیماری‌زایی این سویه کمتر است، امّا قدرت سرایت بالای آن به اثبات رسیده و در صورت شیوع گسترده ویروس در جامعه بسیاری از افراد و در رأس آنان سالمندان، مادران باردار و بیماران خاص نیاز به بستری در بیمارستان‌ها پیدا می‌کنند و به‌صورت ناگهانی با حجم وسیعی از مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مواجه خواهیم شد.

او می‌گوید: کمبودی در دارو‌های ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

او گفت: بر اساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی و رعایت اصول بهداشتی و آداب تنفسی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته و این روند کاهشی موارد ابتلا به کرونا در این استان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما