خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14112
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۷
توسط بنیاد مستضعفان صورت می‌گیرد

توزیع بسته‌های غذایی ۵۰۰ هزار تومانی در مناطق سیل‌زده

توزیع بسته‌های غذایی ۵۰۰ هزار تومانی در مناطق سیل‌زده
مدیرعامل بنیاد علوی به دنبال وقوع سیل در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، جدیدترین اقدامات حمایتی این بنیاد از مردمان مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.

به گزارش اس.بی پرس، وحید خاوئی با اشاره به وقوع سیل در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور اظهار کرد: بعد از وقوع سیل و اخباری که از سوی استانداری به بنیاد مستضعفان رسید، مقرر شد بنیاد کمک‌هایی داشته باشد. در این راستا کمک‌های بنیاد به چند بخش تقسیم می‌شود؛ بخشی از کمک‌ها مربوط به افراد آسیب‌دیده و بخشی مربوط به تأمین مواد غذایی است.

وی با اشاره به کمک‌ها برای تأمین مواد غذایی افزود: مقرر شده ۱۵ هزار بسته در مناطق سیل‌زده توزیع شود که در مجموع تاکنون ۷۵۰۰ بسته غذایی در مناطق توزیع شده؛ در هر استان به تفکیک حدود ۲۵۰۰ بسته توزیع شده است.

خاوئی خاطرنشان کرد: آمار به دست آمده برای توزیع بسته‌ها از سوی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی، هلال احمر و بسیج سازندگی بوده که این نهادها اطلاعاتی را در اختیار بنیاد قرار داده و بنیاد مطابق با آن، بسته‌ها را توزیع می‌کند.

به گفته مدیرعامل بنیاد علوی، این بسته‌ها شامل برنج، حبوبات، روغن و ماکارونی بوده و در مجموع ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان است.

وی در ادامه در خصوص وضعیت منازل مسکونی مناطق سیل‌زده و کمک‌های بنیاد مستضعفان در این زمینه نیز بیان کرد: آسیب‌دیدگی منازل مسکونی به دو صورت بوده است؛ بخشی از این آسیب‌ها مربوط به تخریب منازل بوده که به‌صورت کامل خسارت‌هایی وارد شده است. در این زمینه اگر اطلاعاتی از سوی کمیته امداد و بنیاد مسکن در اختیارمان قرار گیرد، در غالب تفاهم‌نامه کمک خواهیم کرد.

وی یادآور شد: به دلیل اینکه این خانه‌ها زیر آب و گل و لای رفته‌اند بسیاری از وسایل خانه آسیب‌دیده است که در این راستا بنیاد در اولین گام و با همکاری استانداران و نهادهای حمایتی، ۵۰ میلیارد تومان در اختیار آن‌ها قرار داد تا عمدتاً در همین حوزه‌ها مصرف کنند. به تفکیک استانی به استان هرمزگان ۱۵ میلیارد تومان، سیستان و بلوچستان ۱۵ میلیارد تومان و استان فارس ۲۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha