خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14115
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۹
شهردار چگردک دلگان:

ساخت سیل بند از ضروریات شهر چگردک دلگان است

ساخت سیل بند از ضروریات شهر چگردک دلگان است
شهردار چگردک دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ساخت سیل بند حفاظتی یکی از نیازهای ضروری این شهر است.

به گزارش اس.بی پرس، روح‌الامین بامری گفت: در پی بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیل ۷۰ درصد معابر و کوچه‌های شهر چگردک دچار آب‌گرفتگی شدند.

وی افزود: اگر چه تدابیری از سوی شهرداری چگردک برای جلوگیری از سیل اخیر اتخاذ شده بود اما میزان بارندگی و جاری شدن روان آب‌ها به مقداری زیاد بود که بندهای خاکی تخریب و سیل وارد کوچه و معابر سطح شهر شد.

شهردار چگردک با اشاره به وارد آمدن ۲ و نیم میلیارد تومان خسارت به شهر چگردک عنوان کرد: با توجه به میزان خسارت ۲ و نیم میلیارد تومانی سیل قبلی چنانچه در این زمینه تصمیم‌های لازم و مناسب اتخاذ نشود در آینده خطر بزرگی این شهر را تهدید خواهد کرد.

وی ساخت سیل بند حفاظتی را یکی از مناسب‌ترین راه‌های ممکن برای جلوگیری از ورود سیلاب‌ها و روان آب‌ها به شهر چگردک دانست و افزود: با توجه به قرار گرفتن این شهر در کنار تالاب هامون جازموریان و جاری شدن روان آب‌ها به سمت این تالاب ساخت سیل بند حفاظتی یکی از نیازها و ضروریات شهر چگردک برای جلوگیری از خسارات بیشتر به این شهر است.

بامری عنوان کرد: تاکنون پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌هایی در این خصوص صورت گرفته است و لذا انتظار همکاری بیشتر را از دستگاه‌های مربوطه داریم.

این در حالی است که سیل اخیر خسارات زیادی به شهرچگردک وارد کرده است.

شهر چگردک با پنج هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری غرب گلمورتی مرکز شهرستان دلگان واقع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما