خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14116
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۳۲
مدیرکل هواشناسی استان:

بارش‌های اخیر، سیستان و بلوچستان را از قعر جدول به رتبه هشتم رساند

بارش‌های اخیر، سیستان و بلوچستان را از قعر جدول به رتبه هشتم رساند
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت این سامانه‌ها که در نیمه نخست اولین ماه زمستان بوده، سیستان و بلوچستان را هشتمین استان در جدول درصد تأمین بارش سال زراعی جاری قرار داده است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری افزود: در رتبه‌بندی درصد تأمین بارش سال زراعی در سال گذشته استان سیستان و بلوچستان به دلیل کمبود بارش‌ها رتبه آخر را در میان استان‌های کشور دارا بود که هم‌اکنون با بارش‌هایی که در دی‌ماه رخ داده، استان به رتبه هشتم این جدول صعود کرده است.

وی همچنین با اشاره به میزان بارندگی‌ها گفت: میزان بارشی که استان سیستان و بلوچستان در دی‌ماه دریافت کرده، معادل کل بارندگی سال زراعی گذشته بوده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان میزان بارش در ماه دی را 7 برابر میزان بارش در سال زراعی جاری عنوان کرد و گفت: تا قبل از شروع فعالیت این سامانه‌ها در دی‌ماه، میزان بارش در سال زراعی جاری تنها 4.4 میلی‌متر بوده که با آغاز سامانه‌های بارشی اخیر این مقدار مجموعاً به 35.6 میلی‌متر رسیده است.

وی در مورد تقویت منابع آبی استان و کاهش اثرات خشک‌سالی به واسطه بارندگی‌های اخیر اظهار امیدواری کرد و از بارندگی در هفته آینده در سطح استان خبر داد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما