خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14118
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان:

امداد رسانی به ۲۸ هزار و ۸۰۴ آسیب‌دیده سیلاب در سیستان و بلوچستان

امداد رسانی به ۲۸ هزار و ۸۰۴ آسیب‌دیده سیلاب در سیستان و بلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون به ۲۸ هزار و ۸۰۴ نفر آسیب‌دیده از باران و سیلاب اخیر در این استان امدادرسانی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاءالدین اظهار داشت: بر اثر بارندگی‌های اخیر در سیستان و بلوچستان رودخانه‌های فصلی طغیان کردند و تعدادی از راه‌های ارتباطی مسدود و منازل شماری از مردم در ۳۱۸ روستا و ۱۸ شهرستان سیستان و بلوچستان شامل چابهار، کنارک، سرباز، فنوج، زابل، نیمروز، مهرستان، زاهدان، دلگان، هیرمند، سیب و سوران، ایرانشهر، نیکشهر، زهک، خاش، سراوان و میرجاوه دچار آب‌گرفتگی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو تاکنون به ۲۸ هزار و ۸۰۴ نفر در قالب ۶ هزار و ۳۴۳ خانوار آسیب‌دیده در سطح استان توسط جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان امدادرسانی انجام شده است.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۱۳ هزار و ۶۶۰ نفر سیل‌زده سیستان و بلوچستان در چادرهای امدادی هلال احمر ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر علاوه بر اسکان مردم درگیر طی این مدت ۱۴ هزار و ۴۳۱ تخته پتو، ۲ هزار و ۸۹۳ تخته موکت، ۲ هزار و ۵۹۳ دستگاه چادر و مقادیری نایلون و مواد غذایی بین افراد آسیب‌دیده در سطح استان سیستان و بلوچستان توزیع کردند.

میربهاءالدین توزیع بیش از یک هزار و ۹۹۷ بسته مواد غذایی و ۱۶ هزار و ۱۷۲ قوطی کنسروجات، ۸ هزار و ۵۱۶ کیلوگرم برنج، ۲ هزار و ۷۹ کیلوگرم قند و شکر، ۲۶ هزار و ۸۳۴ بطری آب‌معدنی، چای و حبوبات، فانوس و والور را از دیگر اقلام توزیع شده در بین سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha