خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14121
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۵
وزیر آموزش و پرورش:

کارایی یک دانش‌آموز کارآفرین بیشتر از هزاران محصل حافظه محور است

کارایی یک دانش‌آموز کارآفرین بیشتر از هزاران محصل حافظه محور است
وزیر آموزش و پرورش گفت: هزاران دانش‌آموز حافظه محور به‌اندازه یک دانش‌آموز کارآفرین برای کشور کارایی نخواهند داشت و با وجود استرس کنکور، استعدادهای دیگر دانش آموزان، جز حافظه، پرورش پیدا نمی‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، یوسف نوری روز پنجشنبه در نشست صمیمی با نمایندگان دانش آموزان و تشکل‌های دانش‌آموزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در آموزش و پرورش باید به دنبال این باشیم تا آینده‌سازان کشور را به سمت استعدادهایشان هدایت کنیم و مدارس به‌جای این‌که کارگاه‌های حافظه محور باشند باید به زیست‌بوم‌های کارآفرین تبدیل شوند و دانش‌آموزان را به سمت استعدادهایشان هدایت کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مراکز نوآوری و دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای بهره‌مندی و حضور دانش آموزان اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: این همکاری فرصت مناسبی است تا دانش آموزان ایده‌های خود را ارائه کرده و با عرصه کار و فناوری گره بزنند.

یوسفی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در راه احیای سند تحول گام برداریم و زمینه را برای استقرار صحیح این سند فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان استانی معروف به بزرگانی است که در تاریخ ایران خوش درخشیدند، افزود: این استان متقدم به جهاد و شهادت است و هنوز هم بوی شهادت از این دیار به مشام می‌رسد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تعلق کم سن‌ترین شهید دوران دفاع مقدس شهید «سبیل اخلاقی» و همچنین اولین شهید دانش‌آموز کشور «عیسی کفاش» به سیستان و بلوچستان مایه افتخار و مباهات مردم این استان و کشور است.

نوری بر ضرورت تغییر نگاه و رویکردهای قدیمی به دانش آموزان تأکید کرد و گفت: درصورتی‌که دانش آموزان در رأس هرم آموزش و پرورش قرار گیرند، نظام تعلیم و تربیت به اهداف متعالی خود دست می‌یابد.

وی اظهار داشت: محرومیت، محدودیت نیست، زیرا کسانی که در محرومیت قرار دارند با استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های خود به موفقیت رسیده‌اند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: سند تحول بنیادین و تحول‌آفرینی در آموزش و پرورش، یکی از دغدغه‌های اصلی در نظام جمهوری اسلامی است.

حسنعلی میرعبدی با بیان اینکه تشکل‌های دانش‌آموزی ظرفیتی بسیار مهم و مؤثر برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در مدارس هستند، افزود: در آموزش و پرورش به دنبال جذب حداکثری دانش آموزان در تشکل‌های مختلف هستیم.

وی تقویت تشکل‌های دانش‌آموزی را ضروری دانست و گفت: دانش آموزان در تشکل هلال احمر برای مدیریت موقعیت‌های بحرانی آماده می‌شوند؛ همچنین اتحادیه انجمن‌های اسلامی در راستای ارتقای بنیه علمی و دینی دانش آموزان فعالیت می‌کند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: بسیج دانش‌آموزی در زمینه ایجاد امنیت و آرامش و همچنین حوزه‌های فکری و اجتماعی؛ و سازمان دانش‌آموزی نیز در راستای تربیت اجتماعی برای تحول‌آفرینی در تربیت متعالی دانش آموزان فعالیت می‌کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha