خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14123
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۳
رئیسی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با دوازدهمین اجلاسیه علمای بلاد در قم:

دولت برای تغییر شرایط بسیار امیدوار است

دولت برای تغییر شرایط بسیار امیدوار است
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما رفع تحریم‌ها را عزت‌مندانه دنبال می‌کنیم، گفت: صادرات نفتی ایران به حدی افزایش یافته که ما دیگر نگران صادرات آن نیستیم، صادرات نفت در دولت سیزدهم ۴۰ درصد افزایش یافته و پول حاصل از صادرات نیز در حال بازگشت به کشور است.

به گزارش اس.بی پرس، سید ابراهیم رئیسی در حاشیه سفر استانی خود به هرمزگان در ارتباطی ویدیو کنفرانسی با دوازدهمین اجلاسیه علمای بلاد در قم، با بیان اینکه در کنار رفع تحریم‌ها، مسئله خنثی‌سازی تحریم و صادرات غیرنفتی نیز با جدیت توسط دولت در حال انجام است، افزود: تورم نگرانی اصلی مردم است، طبق آمار بانک مرکزی تورم امروز کشور در ۷۰ سال گذشته بی‌نظیر بوده است ولی با این وجود سیر نزولی تورم در ایران آغاز شده و دولت برای تغییر شرایط در شرایط کاملاً ملموس و واقعی بسیار امیدوار است.

رئیس‌جمهور گفت: جامعه امروز با نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو است و محوری‌ترین مسئله‌ای که امروز باید در کشور انجام شود، اجرای عدالت است، اجرای عدالت و میثاق بزرگی است که علمای اسلام با خداوند متعال منعقد کرده‌اند.

رئیسی با اشاره به عقب‌ماندگی‌های جدی کشور در عدالت اقتصادی، ادامه داد: در مسئله عدالت چیزی که مهم است اجرای عملی و میدانی عدالت است به‌نحوی‌که مردم مزه شیرین آن را بچشند و سخن از عدالت از حد کتاب، شعار و شعر فراتر برود.

رئیس‌جمهور بیان داشت: در مسئله اجرای عدالت همه مردم و مسئولان باید در کنار هم باشند و آمادگی‌های آن نیز شکل گرفته است، دولت سیزدهم در پی این است که عقب‌ماندگی‌های عدالت در کشور را جبران کند.

وی با اشاره به مسئله مدیریت بیماری کرونا، تأکید کرد: در زمان آغاز دولت سیزدهم روزانه حدود ۷۰۰ خانواده داغدار می‌شدند که امروز با الطاف الهی تعداد قربانیان به کمتر از ۳۰ نفر رسیده است.

رئیسی گفت: در آغاز دولت سیزدهم ذخایر کالاهای اساسی اطمینان‌بخش نبود درحالی‌که امروز هیچ نگرانی از ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز زمینه در جهان اسلام و کشورهای غیرمسلمان برای گرایش به معنویت، اسلام و فرهنگ و معارف ائمه اطهار (ع) بیش از همیشه فراهم شده است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: حوزه علمیه قم و اتفاقات ۱۹ دی‌ماه سال ۵۶ خاستگاه انقلاب اسلامی است و هدف نهایی انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری این است که دین باید در صحنه باشد.

وی بیان کرد: ما معتقدیم دین می‌تواند به تمام نیازهای امروز جهان معاصر پاسخ بدهد و حوزه‌های علمیه به‌عنوان خاستگاه و حامی انقلاب اسلامی باید همیشه دغدغه انقلاب و پیشرفت امور را داشته باشند.

رئیسی افزود: حوزه علمیه به‌عنوان پدیدآورنده انقلاب نمی‌تواند نسبت به مشکلات و نیازهای جامعه بی‌تفاوت باشد، علمای بزرگ حوزه هم نیاز جامعه را به‌درستی می‌شناختند و هم حاضر بودند در مسیر بهبود شرایط با روی کار آوردن علم، دانش و آبروی خود نقش‌آفرینی کنند.

وی بیان داشت: سخنرانی در جمع علمای بلاد و جامعه مدرسین در خلال سفر استانی به هرمزگان به‌صورت ویدیو کنفرانسی برای بنده توفیق بزرگی است و بسیار مایل بودم تا به‌صورت حضوری در قم در این اجلاسیه باشکوه حضور پیدا کنم.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha