خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14131
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۷:۴۱
سردار حاجی زاده در اجلاسیه جامعه مدرسین:

امروز صدام به ایران حمله می کرد؛ جنگ در هشت روز تمام می شد / هلوکاست واقعی قربانی شدن هشت میلیون ایرانی از سوی انگلیس بود

امروز صدام به ایران حمله می کرد؛ جنگ در هشت روز تمام می شد / هلوکاست واقعی قربانی شدن هشت میلیون ایرانی از سوی انگلیس بود
فرمانده هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر امروز صدام وجود داشت و به ایران حمله می کرد این جنگ 8 سال طول نمی کشد بلکه در 8 روز تمام می شد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار امیر علی حاجی زاده عصر امروز در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد که در محل سالن همایش های پژوهشکده علامه طباطبایی قم برگزار شد، اظهار داشت: اگر به گذشته برگردیم و یک نگاه کلی کنیم متوجه می شویم که در طی دو قرن اخیر ظلم های زیادی به ایران شده و بخش های زیادی از کشور ایران از آن جدا شده است؛ آنچه از ایران امروز به ارث رسیده یک سوم آن چیزی است که باید بوده باشد؛ یعنی دو سوم آن جدا شده است و هر کشوری اراده کرد مصیبت عظیمی را بر ملت ایران وارد آورد.

وی افزود : تنها یک نمونه آن در جنگ جهانی اول است که انگلیس با تحمیل قحطی به کشور ایران جمعیت 20 میلیون آن زمان ایران را تبدیل به 12 میلیون کرد؛ یعنی 3 میلیون نفر به صورت مستقیم با قحطی از میان رفتند و 5 میلیون نفر دیگر براثر بیماری و شرایطی که انگلیس بر کشور ایران تحمیل کرده بود جان خود را از دست دادند، سوال این است که چرا هیچ روزی برای این هشت میلیون نفر ایرانی قربانی شده توسط انگلیس نداریم؛  هلوکاست واقعی این است و انگلیسی ها هنوز پایشان گیر است و ما باید مطالبه گری کنیم.

فرمانده هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به توان نظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: معیار این که در بحث توانمندی نظامی کجا بودیم و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران کجا هستیم این است که اگرامروز صدام وجود داشت و می خواست جنگ بر ملت ایران را تحمیل کند آن جنگ هشت سال طول نمی کشد بلکه در 8 روزه تمام می شد.

وی افزود: اعتبارات نیروهای مسلح ما از بسیاری از کشورها کمتر است به عنوان مثال اماراتی ها 2 برابر ، صعودی ها 6 برابر و آمریکایی ها 80 برابر اعتبارات جمهوری اسلامی برای بحث نظامی هزینه می کنند  اما یکی از فرماندهان بلند پایه ارتش آمریکا می گوید ما با وجود این که در پنج سال گذشته تحریم های اقتصادی و فلج کننده را در ایران تحمیل کردیم اما ایران یک موشک درجه یک بالستیک ساخت و این برای اولین بار در طول عمر کاری من است که برتری هوایی آمریکا را دچار چالش می بینیم و ایرانی ها با پهپادهای خود خواب را از چشمان آنها می گیرند.

وی افزود: باز هم در اظهارات آمریکایی ها هست  که ایران توانست به تلافی ترور سرلشکر سلیمانی پایگاه عین الاسد را مورد هدف قرار دهد و قدرت بازدارندگی آمریکا با وجود هزینه های سنگین نتوانست جلوی این اقدام ایران را بگیرد و آن را خنثی کند؛ آمریکایی ها اضافه می کنند ایران می تواند یا موشک های بالستیک خود پایگاه های هوایی آمریکا را تخریب کند؛ یعنی آنها عجز خود را به زبان کاملا صریح بیان می کنند.

سردار حاجی زاده اضافه کرد: تمام پیشرفت های نظامی از جمله پیشرفت های موشکی ایران تحت مدیریت فرماندهی مستقیم مقام معظم رهبری می باشد و در مجموعه و سپاه و کل نیروهای مسلح از حمله سپاه و ارتش تدابیر ایشان جدی گرفته شده است.

وی یادآور شد: اگر مسیری که دنیا رفته بود ما رفته بودیم امروز در شرایطی که آمریکا نسل پنجم موشک های خود را آماده می کند ما نهایتا در سطح موشک های نسل سه بودیم اما با تدابیر رهبری از مسیرهای میانبر حرکت کردیم و امروز در بحث موشکی هم ردیف آمریکایی ها هستیم و این درحالی است که با کسری از هزینه غربی ها به چنین قدرتی رسیدیم و به همین دلیل می توانیم الگویی برای دیگر کشورها باشیم.

فرمانده هوا و فضا سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حوزه غیر نظامی و در بحث فضایی، به لطف روی کار آمدن دولت انقلابی امسال برای اولین بار جلسه شورای عالی فضایی به ریاست دکتر رییسی برگزار شد و آقای دکتر رییسی شش ساعت برای این جلسه وقت گذاشتند تا مسیر آینده را در این موضوع هموار کنند.

سردار حاجی زاده گفت: هفته گذشته آزمایش پیشران و موتور مرحله اول ماهواره بر را آزمایش کردیم و اگر با همین روند پیش برویم در آینده نزدیک با موتورهای ساده و ارزان ماهواره های زیادی از جمهوری اسلامی ایران در مدار قرار خواهد گرفت؛ پیشران های این ماهواره برها دارای بدنه غیر فلزی هستند و ناظری که دارند متحرک است تا در نهایت بهره بیشتری از انرژی موشکی ببرند.

وی افزود: امروز فقط سه چهار کشور دنیا از این امکان بهره دارند که پیشران هایشان بدنه غیر فلزی و نازل شان غیر متحرک باشد و انشاءالله سال آینده اولین سری این ماهواره در مدار قرار خواهد گرفت.

سردار حاجی زاده در ادامه سخنان خود گفت: در بخش های مختلف نظامی از جمله زمین به زمین ، پدافند ، بخش های هوا فضا  و تمام فعالیت های سپاه و ارتش این حرکت تولید و قدرت ادامه دارد چراکه رهبری معظم انقلاب از ما خواسته اند که قوی باشیم.

وی با بیان اینکه اگر قدرت نظامی امروز ایران در همان ایام قحطی تحمیل انگلیس بر ملت ایران وجود داشت 8 میلیون ایرانی قربانی نمی شدند، گفت: ما برای ایجاد کشوری امن تلاش می کنیم تا کارهای فرهنگی و سیاسی در سایه این امنیت پیش برود و متعهد هستیم تا تاریخ های تلخ تکرار نشود.

فرمانده هوا فضا سپاه در پایان سخنان گفت: اگرگاهی هم غربی ها سر وصدایی می کنند می خواهند حرکت ما به سوی پیشرفت را متوقف کنند چون آن ها دیده اند پیچیده ترین  فناوری ها در سال های اخیر با وجود تحریم ها بومی شد و روز به روز شتاب بیشتری می گیرد، این پیشرفت ما طوری نیست که با ترور و تهدید و حتی خرابکاری مراکز ما از بین برود چرا که این صنعت در کشور بومی و نهادینه شده است و این حرکت توقف پذیر نیست.

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha