خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14132
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۸
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان:

سامانه بارشی جدید وارد سیستان و بلوچستان می‌شود

سامانه بارشی جدید وارد سیستان و بلوچستان می‌شود
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در پی هشدار سطح زرد صادر شده این اداره کل گفت: سامانه بارشی جدیدی از بعدازظهر شنبه ۲۵ دی‌ماه وارد این استان خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی اظهار داشت: بارش باران، در برخی نقاط رگبار و رعد و برق، احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات تفتان بارش برف از جمله پدیده‌های غالب این سامانه جدید است.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا پایان شب سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه ادامه خواهد داشت افزود: مناطق تحت تأثیر این سامانه در روزهای ۲۵ تا ۲۸ دی‌ماه شامل شنبه (خاش، تفتان، دلگان و شمال ایرانشهر)، یکشنبه و دوشنبه (نیمه شمالی و غرب استان شامل شهرستان‌های زابل، زهک، نیمروز، هامون، هیرمند، زاهدان، ایرانشهر، تفتان، خاش، دلگان، زرآباد، لاشار، فنوج، نیکشهر، کنارک و میرجاوه) و سه‌شنبه تمامی شهرستان‌های استان است.

 رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم‌وطنان با توجه به جاری شدن روان آب، احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها، پدیده مه و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی از اسکان در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط جوی در سیستان و بلوچستان مردم از رفتن به ارتفاعات به‌ویژه صعود به ارتفاعات تفتان جلوگیری کنند تصریح کرد: کشاورزان نیز برای حفاظت از محصولات کشاورزی خود به‌ویژه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه اهتمام ورزند.

ملاشاهی همچنین به وزش باد شدید همراه با این سامانه نیز اشاره کرد و گفت: از جمعه تا سه‌شنبه مناطق مرکزی و غرب استان شامل شهرهای زاهدان، دلگان، میرجاوه، تفتان، خاش، گلشن، سراوان و بزمان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: با توجه به احتمال آسیب به گلخانه‌ها و خیزش گرد و خاک و سقوط اشیا از ارتفاع، به‌منظور مقابله با رخداد خسارات احتمالی، محافظت از محصولات کشاورزی و گلخانه‌ها و احتیاط هنگام فعالیت در ارتفاع ضروری است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما