خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14133
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۱
وزیر آموزش و پرورش:

برقراری عدالت آموزشی اولویت دولت سیزدهم است

برقراری عدالت آموزشی اولویت دولت سیزدهم است
وزیر آموزش و پرورش گفت: فراهم کردن نصیب برابر آموزشی و عدالت ترمیمی از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم است که با نگاه ویژه به نقاط محروم و مرزی انجام می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، یوسف نوری دیشب در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آموزش و پرورش بعد از معدن، بالاترین ارزش افزوده را دارد، اظهار داشت: از کل جمعیت جامعه دانش‌آموزی ۸۰ درصد در دانشگاه تحصیل می‌کنند و ۱۵ درصد جذب بازار کار می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هرچه در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم ضرر نخواهیم کرد، گفت: توجه به نقاط مرزی و حاشیه کشور و محرومیت‌زدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی بر اجرای دقیق قانون شوراهای آموزش و پرورش و پیگیری همه مؤلفه‌های حاکم بر این قانون و بهره‌گیری از ظرفیت همه نهادهای جامعه برای کمک به دستگاه تعلیم و تربیت تأکید کرد و گفت: فراهم کردن نصیب برابر آموزشی و عدالت ترمیمی از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم است که با نگاه ویژه به نقاط محروم و مرزی انجام می‌شود.

نوری بر ضرورت کارایی هنرستان‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: هنرستان‌ها با هدف بهره‌برداری صحیح از این بستر برای توسعه اشتغال و اشتغال‌زایی بین دانش آموزان باید در جوار کارخانجات و ظرفیت‌های اقتصادی استان مکان‌یابی و راه‌اندازی شوند تا امکان آموزش عملی نیز برای دانش‌آموزان فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش بر بهره‌گیری از ظرفیت عظیم مجموعه‌های خیریه تأکید کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش ظرفیت خوبی است که می‌تواند شرایط موجود را روشنگری کند و مصوباتی داشته باشد که تسهیل‌کننده جریان و فرآیندهای آموزشی، تربیتی و تجهیزاتی باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران آموزش و پرورش باید خود را راهبر، کارشناس و متولی پرداختن به امور در سطوح مختلف بدانند، بیان کرد: واکسیناسیون و آموزش‌های حضوری را در مسیر توسعه عدالت آموزشی مهم بدانید و از همه ظرفیت‌ها استفاده کنید.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha