خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14135
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۷
استاندار:

تکمیل زیرساخت‌های ضروری و توسعه‌ای سیستان و بلوچستان در اولویت است

تکمیل زیرساخت‌های ضروری و توسعه‌ای سیستان و بلوچستان در اولویت است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تکمیل زیرساخت‌های ضروری و توسعه‌ای استان در اولویت است لذا نگاه و همکاری ویژه ایمیدرو را به اجرای بخشی از زیرساخت‌های منطقه به‌ویژه موضوع راه‌های دسترسی به معادن به‌عنوان ایفای بخشی از مسئولیت اجتماعی برای روستاها را انتظار داریم.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در نشست با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تفویض برخی اختیارات وزارت صمت به‌ویژه در حوزه معدن به استان انجام شود.

وی تصریح کرد: نگاه و همکاری ویژه ایمیدرو را به اجرای بخشی از زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان به‌ویژه موضوع راه‌های دسترسی به معادن به‌عنوان ایفای بخشی از مسئولیت اجتماعی برای روستاهای بین راه را انتظار داریم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای حمایت و رونق بندر چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توسعه سواحل مکران باید تخصیص عوارض صادرات در بندر چابهار ۵۰ درصد کمتر از سایر بنادر کشور باشد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از ظرفیت صادرات سنگ برخوردار است که باید به این موضوع به‌عنوان یک فرصت نگاه شود.

رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت هم در این دیدار بر تسهیل و حمایت از استان در حوزه معادن و ظرفیت صادرات از طریق بندر چابهار و مرزهای رسمی استان تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما