خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14138
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان:

ترک تحصیل دانش آموزان سیستان بلوچستان به دلیل مشکلات اقتصادی است

ترک تحصیل دانش آموزان سیستان بلوچستان به دلیل مشکلات اقتصادی است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بنیه ضعیف اقتصادی مردم در استان، ایجاد مدارس شبانه‌روزی برای کاهش هزینه‌های تحصیل یک نیاز ویژه است و یک برش ویژه می‌طلبد.

به گزارش اس.بی پرس، خیابانی گفت: کمبود ۱۸ هزار کلاس درس و نیاز به ساخت سالانه ۲ هزار کلاس در سیستان و بلوچستان نیازمند بسیج همگانی و نهضت مدرسه‌سازی در این استان است که اگر صورت نگیرد با یک بحران جدی در این زمینه روبرو خواهیم بود.

او می‌گوید: برای حل مشکل کمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان باید از ظرفیت دستگاه‌های درآمدزا در کشور استفاده شود و نگاه دولتمردان نسبت به این موضوع جدی شده و می‌طلبد از روی کاغذ بر روی زمین پیاده شود.

او گفت با توجه به بنیه ضعیف اقتصادی مردم در استان، ایجاد مدارس شبانه‌روزی برای کاهش هزینه‌های تحصیل یک نیاز ویژه است و یک برش ویژه می‌طلبد.

به گفته استاندار برخلاف تصور رایج، مردم این استان با تحصیل فرزندان خود مخالفتی ندارند بلکه به دلیل نداشتن توان مالی برای پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و سایر هزینه‌ها فرزندانشان مجبور به ترک تحصیل می‌شوند.

او گفت: در استانی که در تمامی شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در رتبه آخر است و با میانگین کشوری فاصله کهکشانی دارد، باید نگاهی ویژه به مشکلات موجود داشت و راه‌حل ویژه اتخاذ کرد.

مدرس خیابانی ضرورت توسعه هنرستان‌ها در استان را راهبردی عنوان کرد و گفت: سیستان و بلوچستان استانی تجاری است که از محل درآمدهای تجاری برای توسعه صنایع در این استان استفاده می‌کنیم و بر همین اساس برای داشتن نیروهای فنی و بومی برای به‌کارگیری در این صنایع، به رشته‌های فنی و حرفه‌ای بیش از سایر رشته‌ها نیازمندیم که ایجاد و توسعه هنرستان‌ها را ضروری می‌کند.

او ایجاد فضاهای آموزشی و دانش‌آموزی در سواحل مکران را یکی از عوامل مهم توسعه این منطقه عنوان کرد و گفت: زمین اردوگاه دانش‌آموزی در چابهار تأمین است و آموزش و پرورش باید برای ساخت آن اقدام کند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین بر ایجاد آموزش و پرورش ناحیه ۳ زاهدان و ساخت مدرسه در مدارس حاشیه شهر زاهدان و چابهار تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما