خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14155
۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۴
رئیس بنیاد مسکن:

۴ هزار واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان نوسازی و بهسازی می‌شود

۴ هزار واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان نوسازی و بهسازی می‌شود
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۴ هزار واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان در سیل و بارندگی‌های اخیر آسیب‌دیده‌اند که نیازمند نوسازی و بهسازی هستند.

به گزارش اس.بی پرس، اکبر نیکزاد در حاشیه سفر به مناطق سیل‌زده چابهار و کنارک اظهار داشت: رئیس‌جمهور شخصاً پیگیر تکمیل و ساخت واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل بوده که امیدواریم ۶ ماه آینده این واحدها تکمیل و بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سیل و بارندگی‌ها مسئولان رده‌های مختلف از مناطق سیل‌زده بازدید، امدادرسانی و نسبت به برآورد خسارت‌ها اقدام کرده‌اند، افزود: در روزهای گذشته تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی و ساخت مسکن مقاوم برای مردم سیستان و بلوچستان به ستاد حوادث غیرمترقبه کشور منعکس و وزیر کشور مشکلات را به هیأت دولت منتقل کرد و در جلسه روز چهارشنبه به ریاست رئیس‌جمهور، اعتبارات لازم تخصیص و قرار است به قید فوریت ساخت واحدهای مسکونی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده به‌زودی آغاز و با همکاری و تعاملی که بین مردم و مسئولان به‌ویژه فرمانداری‌ها، نظام‌مهندسی، شهرداری و اعضای شورای اسلامی وجود دارد و با توجه به حجم خسارت‌ها از سایر استان‌های کشور ماشین‌آلاتی فراخوان داده شده و عازم سیستان و بلوچستان هستند تا سریع‌تر کار آواربرداری آغاز و خانه‌ها در زمان تعیین شده ساخته شود.

نیکزاد گفت: در برخی محلات شهر کنارک بازسازی آغاز شده و فرماندار کنارک پای کار و جلسات خوب و مدونی داشته‌اند و هماهنگی‌ها بیشتر شده و امیدواریم با کمک همدیگر سریعاً مشکلات خانه‌های آسیب دیدگان از سیل مرتفع شود.

وی با بیان اینکه در هر خانه با متراژ و مساحتی کم تقریباً چهار تا پنج خانوار مستقر هستند و این مشکلات را بیشتر کرده است، افزود: بیشتر معابر شهر کنارک کم‌عرض بوده و نیازمند تعریض هستند و تردد در این معابر سخت است، برای تسریع در کار و بالا بردن کیفیت کار، مشاوران قوی دعوت کردیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: بازسازی باید هرچه تسریع شتاب گیرد و در همین راستا بنیاد مستضعفان تأمین سیمان موردنیاز واحدهای مسکونی را متقبل شده که جای قدردانی دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما