خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14164
۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۵
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان:

هیچ‌گونه کمبودی در زمینه نان و آرد در ایرانشهر وجود ندارد

هیچ‌گونه کمبودی در زمینه نان و آرد در ایرانشهر وجود ندارد
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: آرد و نان کافی در ایرانشهر وجود دارد و مردم به شایعات در حوزه گندم، آرد و نان در این شهرستان توجه نکنند.

به گزارش اس.بی پرس، غلامعلی گنجعلی با اشاره به شایعات در فضای مجازی مبنی بر کمبود آرد و نان در ایرانشهر اظهار داشت: با توجه به فصل سرما و بارندگی‌های اخیر در مناطق مختلف و عدم امکان پخت نان در روستاها و نقاط عشایری و مصرف نان بیشتر به تناسب فصل سرما بخشی از شلوغی‌ها و ازدحام مقابل نانوایی‌ها در این مقطع سال طبیعی است.

وی بیان کرد: بر اساس آمار جمعیتی سرانه ۱۰ کیلو آرد برای هر نفر در ایرانشهر در نظر گرفته شده که این مقدار کفاف و جوابگوی مصرف نان شهرستان را می‌دهد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه مشکلی در تأمین نان در ایرانشهر وجود ندارد افزود: از مردم درخواست می‌شود در جهت رفاه عمومی و بهره‌وری بهتر از منابع و زمان، نان به مقدار مصرف روزانه تهیه و از خرید انبوه و دپو و بیات کردن نان خودداری کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط جوی و بالا رفتن قیمت آرد در بازار آزاد به‌ویژه در مناطق مرزی ممکن است برخی افراد فرصت‌طلب و سودجو برای منافع شخصی و یا ایجاد اختلال در بازار در حوزه ارزاق و کالای اساسی اقدام به قاچاق آرد و یا فروش خارج از شبکه آرد یارانه مردم کنند.

گنجعلی بر اجرای منظم گشت مشترک بازرسی توسط ادارات مسئول در حوزه آرد و نان و برخورد با متخلفان عرضه آرد خارج از شبکه تأکید کرد و گفت: واحدهای نانوایی باید با بازرسان همکاری لازم را داشته باشند و با سهمیه آرد اختصاص‌یافته به هر نانوایی، نان پخته شود و با هرگونه عرضه آرد خارج از شبکه و فروش آن طبق قانون برخورد شود.

وی تأمین و ذخیره مناسب آرد را یک اولویت برای رفع نیازهای ضروری در مواقع لزوم و بحرانی عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما