خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14168
۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۰
رئیس پلیس‌راه شمال استان:

درصد تصادفات رخ داده در شب بیش‌تر از روز است

درصد تصادفات رخ داده در شب بیش‌تر از روز است
رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان، گفت: در شب معمولاً تعداد خودروهایی که تردد می‌کنند کمتر از خودروهایی است که در روز در حال حرکت هستند ولی درصد تصادفات رخ داده در شب بیش‌تر از روز است.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی خمر امروز در جمع خبرنگاران در زاهدان با بیان اینکه رانندگی در شب با رانندگی در روز متفاوت است، اظهار داشت: در شب معمولاً تعداد خودروهایی که تردد می‌کنند کمتر از خودروهایی است که در روز در حال حرکت هستند ولی درصد تصادفات رخ داده در شب بیش‌تر از روز است.

وی با اشاره به اینکه رانندگی در شب به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد افزود: مهم‌ترین اصول رانندگی در شب، دیدن و دیده شدن است.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تشخیص فاصله وسایل نقلیه و سرعت آن‌ها دو عامل اساسی برای جلوگیری از تصادفات وسایل نقلیه است که این امر در شب‌ها به دلایل مختلف به‌خوبی صورت نمی‌گیرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: هنگام رانندگی در شب حوزه دید راننده منحصر به محدوده‌ای است که به‌وسیله نور چراغ‌های وسیله نقلیه روشن شده است.

 خمر گفت: مهم‌ترین علل وقوع تصادفات در شب، تاریکی هوا و محدود شدن دید راننده، استفاده از نور بالای چراغ‌ها و خستگی و خواب‌آلودگی است.

وی در مورد تاریکی هوا و محدود شدن دید راننده اظهار داشت: دیدن وسایل نقلیه و عابرانی که از نقطه خارج از مخروط دید وارد می‌شوند بسیار دشوار است و زمان عکس‌العمل در این شرایط، کفایت لازم را برای جلوگیری از وقوع تصادف یا حادثه ندارد.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هنگامی که خودرو روبرویی از نوربالا استفاده می‌کند قدرت دید راننده مقابل به‌شدت کاهش می‌یابد و در نتیجه قادر به تشخیص وضعیت مقابل خود نیست که این امر باعث انحراف وی از مسیر اصلی و وقوع تصادف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: راننده در زمان خستگی و خواب‌آلودگی به‌تدریج حساسیت و دقت خود را از دست میدهد و نمی‌تواند هنگام روبرویی با موانع و خطرات، واکنش صحیحی از خود نشان دهد و درنتیجه حادثه به وجود می‌آید.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما