خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14175
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۲
رئیس پلیس‌راه شمال استان:

وضعیت ناپایدار جوی و گرد و غبار در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

وضعیت ناپایدار جوی و گرد و غبار در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان
رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط ناپایدار جوی رانندگان در محورهای مواصلاتی استان بیشتر احتیاط کنند.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی خمر اظهار کرد: وضعیت ناپایدار جوی وزش باد شدید و گرد و غبار در اکثر محورهای مواصلاتی به استان سیستان و بلوچستان وضعیت خاصی را برای سفرهای بین‌شهری ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه رانندگان برای تردد در جاده‌ها باید آمادگی لازم برای رانندگی در این شرایط جوی را داشته باشند، گفت: وزش باد شدید و بروز پدیده گرد و غبار در جاده‌ها بر میدان دید رانندگان تأثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می‌شود.

رئیس پلیس‌راه شمال استان تصریح کرد: در این وضعیت ضمن کاهش سرعت در رانندگی باید چراغ روشن در حین تردد به‌منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف رانندگی کرد.

سرهنگ خمر با اشاره به کاهش شدید دید در محورهای مواصلاتی استان خاطرنشان کرد: رانندگی بدون در نظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات شدید را افزایش می‌دهد.

رئیس پلیس‌راه شمال استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه تمامی محورهای استان باز بوده و هیچ‌گونه انسدادی در محورهای استان وجود ندارد خاطر نشان کرد: به علت وزش باد و شرایط جوی نامناسب و کاهش دید ممکن است با ترمز گرفتن خودرو دیر تر متوقف شود رانندگان باید فاصله خود را با خودروی جلو را حفظ و تنظیم کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما