خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14178
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۲۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان:

امداد رسانی به ۳۰ هزار و ۱۱۵ آسیب‌دیده سیلاب در سیستان و بلوچستان

امداد رسانی به ۳۰ هزار و ۱۱۵ آسیب‌دیده سیلاب در سیستان و بلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون به ۳۰ هزار و ۱۱۵ نفر آسیب‌دیده از باران و سیلاب اخیر در این استان امداد رسانی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاءالدین اظهار داشت: بر اثر بارندگی‌های اخیر در سیستان و بلوچستان رودخانه‌های فصلی طغیان کردند و تعدادی از راه‌های ارتباطی مسدود و منازل شماری از مردم در ۳۳۹ روستا و ۱۷ شهرستان سیستان و بلوچستان دچار آب‌گرفتگی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو تاکنون به ۳۰ هزار و ۱۱۵ نفر در قالب ۶ هزار و ۶۱۱ خانوار آسیب‌دیده در سطح استان توسط جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان امداد رسانی انجام شده است.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۱۴ هزار و ۱۰۶ نفر سیل‌زده سیستان و بلوچستان در چادرهای امدادی هلال احمر ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر علاوه بر اسکان مردم درگیر طی این مدت ۱۴ هزار و ۷۴۴ تخته پتو، ۲ هزار و ۹۲۷ تخته موکت، یک هزار و ۸۸۴ دستگاه چادر امدادی و مقادیری نایلون و مواد غذایی بین افراد آسیب‌دیده در سطح استان سیستان و بلوچستان توزیع کردند.

میربهاءالدین توزیع بیش از ۲ هزار بسته مواد غذایی، ۱۹ هزار و ۱۴۲ قوطی کنسروجات، ۹ هزار و ۷۵۱ کیلوگرم برنج، ۲ هزار و ۷۹ کیلوگرم قند و شکر و ۲۶ هزار و ۸۳۴ بطری آب‌معدنی و همچنین فانوس و والور را از دیگر اقلام توزیع‌شده در بین سیل‌زدگان این استان عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha