خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14180
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۷
آموزش و پرورش فنوج اعلام کرد؛

باران مدارس فنوج سیستان و بلوچستان را به تعطیلی کشاند

باران مدارس فنوج سیستان و بلوچستان را به تعطیلی کشاند
بر اساس اعلام آموزش و پرورش فنوج سیستان و بلوچستان؛ مدارس این شهرستان به دلیل بارش شدید باران امروز یکشنبه تعطیل است.

به گزارش اس.بی پرس، با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی برای امروز و تصمیم ستاد مدیریت بحران تمامی مدارس این شهرستان در شیفت صبح و بعد از ظهر امروز تعطیل است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در پی هشدار سطح نارنجی صادر شده این اداره کل گفت: باران شدید از صبح امروز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه برخی از نقاط این استان را فرا می‌گیرد.

محسن حیدری اظهار داشت: مناطق دلگان، شمال ایرانشهر، فنوج، ارتفاعات نیکشهر، تفتان، خاش، جنوب غرب شهرستان زاهدان و شمال غرب شهرستان نیمروز از مناطق تحت تأثیر این سامانه بارشی است.

وی با بیان این‌که این شرایط و سامانه بارشی تا شامگاه یکشنبه ۲۶ دی‌ماه ادامه خواهد داشت افزود: دستگاه‌های امدادی و فرمانداری‌ها در سیستان و بلوچستان آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم‌وطنان با توجه به جاری شدن روان آب، احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، انسداد جاده‌های ارتباطی به سمت رودبار و افزایش حجم سیلاب از سمت کرمان به جازموریان از اسکان در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان سیستان و بلوچستانی نیز برای حفاظت از محصولات کشاورزی خود اهتمام ورزند و از تردد غیرضروری به سمت جنوب کرمان و شرق هرمزگان پرهیز کنند

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما