خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14181
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۴
استاندار:

پارک علم و فناوری در توسعه سیستان و بلوچستان باید نقش داشته باشد

پارک علم و فناوری در توسعه سیستان و بلوچستان باید نقش داشته باشد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر مجموعه‌ای که سهمی در توسعه نداشته باشد جایگاهی نخواهد داشت.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست با رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس گفت: تبدیل دانش به تولید و ایجاد اشتغال پایدار ۲ نقشی است که برای پارک علم و فناوری مورد انتظار است.

او گفت: پارک علم و فناوری افتخاری برای سیستان و بلوچستان است و در بحث پلتفرم‌ها و مارکت پلیس‌ها برای دسترسی به بازار‌های صادراتی اقدامات خوبی توسط پارک علم و فناوری انجام شده، اما این مجموعه باید در حل مشکلات در شهرک‌های صنعتی و واحد‌های تولیدی نیز ورود کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برندینگ و بازاریابی برای محصولات استان مأموریتی است که برای پارک و علم و فناوری تعریف کرده‌ام چرا که به لحاظ برندینگ برای محصولات استان فوق‌العاده خلأ داریم و تمام محصولات منطقه را به اسم جا‌های دیگر می‌شناسند.

او گفت: خرمای استان به اسم خرمای مضافتی بم، موز تولید این استان به اسم موز پاکستان و ماهی و تن ماهی منطقه را به اسم شیلات بوشهر و بندرعباس می‌شناسند.

مدرس خیابانی با بیان اینکه فروش محصول خرمای سیستان و بلوچستان به‌صورت عادی اقتصادی نیست و پارک علم و فناوری باید برای فرآوری این محصول ورود پیدا کند گفت: در سایر محصولات استان از جمله موز و میوه‌های گرمسیری، صنایع‌دستی، شیلات و گیاهان دارویی نیز باید کمک کند.

وی با بیان اینکه ورود پارک علم و فناوری در حوزه بحران در سیستان و بلوچستان نیز ضرورت دارد افزود: موضوع بحران و سیلاب‌های فصلی در جنوب و ریزگرد‌ها در شمال استان و تبخیر آب چاه نیمه‌ها از مسائلی است که هر حوزه دانشی و علمی که در این مباحث ورود و این موارد را حل کند همه حمایت‌ها را برای این نهاد علمی انجام خواهیم داد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به لحاظ پرداخت تسهیلات برای محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، اشتغال روستایی و صنایع کوچک هیچ‌گونه محدودیتی نداریم و به دنبال تقاضا برای اعطای تسهیلات هستیم و در اعطای زمین به‌اندازه فعالیتی که انجام خواهد شد و صدور مجوز‌های لازم حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

وی خواستار ارتباط پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با مجموعه مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس برای حل مسائل مربوط به استان و ورود این مرکز برای حل مسائل منطقه شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما