خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14184
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۱۳
استاندار سیستان ‌و بلوچستان:

ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان ضروری است

ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان ضروری است
استاندار سیستان ‌و بلوچستان گفت: بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استان به شمار می‌رود که باید با ایجاد صنایع فرآوری زمینه اشتغال بیشتر مهیا و کسب‌وکارهای مرتبط رونق داده شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست مشترک با معاون هماهنگی امور اقتصادی اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استان به شمار می‌رود که باید با ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی، ضمن جلوگیری از خروج ارزان‌قیمت محصولات کشاورزی زمینه اشتغال بیشتر مهیا و کسب‌وکارهای مرتبط با این بخش رونق داده شود.

وی افزود: صنعت ساختمان حدود ۱۲۰ رشته شغل زیرمجموعه را دارد که اجرای این طرح ضرورت ایجاد صنایع وابسته به حوزه مسکن در استان را دارای اهمیت می‌کند و باید به این موضوع توجه جدی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با بیان اینکه کارگاه‌های عمرانی بسیاری در سطح استان مشغول فعالیت و ماشین‌آلات سنگین و تخصصی متعددی در آن مشغول کار هستند؛ ایجاد شهرک تعمیرگاهی و قطعات خودرو در استان را خواستار شد.

همچنین در این جلسه گزارشی از اهم اقدامات حوزه سرمایه‌گذاری ارائه شد.

تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری استان به تفکیک بخش و شهرستان، تصویب و تدوین دو پهنه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان، تشکیل کارگروه تخصصی احیا واحدهای تملیکی شبکه بانکی؛ برنامه‌ریزی برای تدوین مجوزهای بی‌نام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و ایجاد غرفه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در سالن مسافری فرودگاه زاهدان از مهم‌ترین برنامه‌های این حوزه بوده که از سوی مدیرکل دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری تشریح شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما