خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14189
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۲
نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد؛

وجود فضای قومی، قبیله‌ای از آسیب‌های جدی در سیستان و بلوچستان

وجود فضای قومی، قبیله‌ای از آسیب‌های جدی در سیستان و بلوچستان
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان وجود فضای قومی، قبیله‌ای، مذهبی و سیاسی را از آسیب های جدی در استان دانست.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در آیین تجلیل تعدادی از فعالان فرهنگی شهرستان زاهدان گفت: یکی از معضلات ما در سیستان‌وبلوچستان این است که فعالیت‌های فرهنگی به‌صورت فردی و بدون انجام کار گروهی و تصمیم‌سازی در هیئت‌های اندیشه‌ورز صورت می‌گیرد.

امام‌جمعه زاهدان افزود: نبود روحیه کار گروهی و عدم کار تشکیلاتی آسیب‌زاست و باید توجه داشت که انجام فعالیت‌ها بدون پیشینه فکری و هم‌افزایی مانع از انجام کارهای بزرگ خواهد بود.

آیت‌الله محامی، وجود فضای قومی، قبیله‌ای، مذهبی و سیاسی را از دیگر آسیب‌ها در استان دانست و بیان داشت: برای انجام کار جدی، ماندگار، گسترده و با دامنه تأثیرگذاری بیشتر باید فعالیت‌های فرهنگی سازمان‌دهی شود و برای این کار ابتدا باید نیازمندی‌های استان، احصاء و در ادامه اولویت‌بندی و بر اساس توانمندی‌های گروه‌های مختلف تقسیم‌کار و توسط مغز متفکر و گروه فرماندهی نظارت و ارزیابی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در بدو ورود به استان در جایگاه نماینده ولی‌فقیه یکی از تدابیر صورت گرفته تشکیل قرارگاه فرهنگی برای سیاست‌گذاری، تقسیم‌کار، هماهنگی و هم‌افزایی در فعالیت‌های فرهنگی بود که بر این اساس گروه‌های اندیشه‌ورز تشکیل و طرح و ساختارهایی ارائه شد که در نهایت کمیته‌های تخصصی در عرصه‌های مختلف فعالیت خود را آغاز کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان گفت: مشکلات و موانع در کار وجود دارد اما عزم جدی برای ورود به کار و دارا بودن نیت خالص مهم‌ترین نکات در دستیابی به موفقیت است و اگر چنین شاخصه‌هایی وجود نداشته باشد بهانه برای انجام ندادن کار بسیار است.

وی تصریح کرد: اگر خلوص نیت داشته باشیم خداوند متعال به کار ما برکت خواهد بخشید و موانع را برطرف خواهد کرد.

این استاد درس خارج حوزه علمیه بیان داشت: جوهره کار، عزم مؤمنانه و متعهدانه می‌باشد زیرا اگر مشیت خداوند به کاری تعلق بگیرد با نیرو و امکانات کم هم قابل انجام است و اگر خداوند همراه ما نباشد با حجم وسیعی از نیرو و امکانات قادر به انجام کار نخواهیم بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ضمن اشاره به تعبیری از امام علی (ع) خاطر نشان کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند که کوتاهی شمشیرت را با بلندی قدمت جبران کن و ما نیز باید از این تعبیر درس گرفته و در مواجهه با مشکلات و موانع ناامید نشده و با سخت‌کوشی و همت بلند پای کار باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما